Naga Markets

We wtorek euro spadło do najniższego poziomu od dwóch dekad, ponieważ ostatni wzrost europejskich cen gazu zwiększył obawy o recesję na Starym Kontynencie, a odbicie rentowności amerykańskich obligacji skarbowych spowodowało kolejną falę siły dolara. Kurs EUR/USD traci ponad 2% spadając do niskiego poziomu 1,0250.

  • Japoński jen ponownie jest blisko 24-letniego minimum
  • Ryzyko wpadnięcia Europy w recesję wyraźnie wzrosło po kolejnym dużym, 17-procentowym skoku cen gazu ziemnego
  • Wspólna waluta spadła do najniższego poziomu w stosunku do franka szwajcarskiego od czasu, gdy Szwajcarski Bank Narodowy zrezygnował z limitu walutowego w 2015 r.
  • Partnerem artykułu jest Purple Trading. Poznaj aktualny stan rynku towarowego na darmowym webinarze 13 lipca
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Strach przed recesją w Europie ponownie się nasila

Wiele walut pozostaje pod presją sprzedaży. Spadek euro o 2% doprowadził główną parę walutową EUR/USD do najsłabszego poziomu od końca 2002 roku. Japoński jen ponownie jest blisko 24-letniego minimum, podczas gdy norweska korona spadła o 1,2% po strajkach robotników w branży gazowej.Ekonomiści stwierdzili, że ryzyko wpadnięcia Europy w recesję wyraźnie wzrosło po kolejnym dużym, 17-procentowym skoku cen gazu ziemnego zarówno w Europie, jak i w Wielkiej Brytanii, co może jeszcze bardziej podnieść inflację.

Obawy o to, jak zareaguje Europejski Bank Centralny, dręczyły nastroje inwestorów po tym, jak szef niemieckiego Bundesbanku Joachim Nagel uderzył w plany EBC, który chce spróbować chronić wysoko zadłużone kraje przed rosnącymi stopami procentowymi.

POZNAJ AKTUALNY STAN RYNKU TOWAROWEGO
DOŁĄCZ DO DARMOWEGO WEBINARU 13 LIPCA

W dalszym ciągu euro będzie bardzo trudno zmobilizować się w jakikolwiek znaczący sposób, przy pogarszającym się obrazie energetycznym i wyraźnym wzroście zagrożeń dla wzrostu gospodarczego w strefie – stwierdził dyrektor ds. badań rynków globalnych w MUFG, Derek Halpenny.

Duża zmienność spowodowała również, że wspólna waluta spadła do najniższego poziomu w stosunku do franka szwajcarskiego od czasu, gdy Szwajcarski Bank Narodowy zrezygnował z limitu walutowego w 2015 r.

Europa Wschodnia również odczuwa spowolnienie, ponieważ jej kraje są jednymi z najbardziej uzależnionych od rosyjskiego gazu. Główny indeks walutowy MSCI EM FX osiągnął najniższy poziom od listopada 2020 r., a waluty powiązane z euro, takie jak węgierski forint, polski złoty i rumuński lej, spadły o 1,6-2,3% w stosunku do dolara.

NED

Strach przed recesją znów się nasila – podsumował Stuart Cole, główny ekonomista ds. makro w Equiti Capital.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed-lublin notowania | dax 30 | wskaźnik rsi | dolar amerykański | akcje cyfrowy polsat | pko akcje | azoty akcje prognozy |


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here