Naga MarketsW ostatnim tygodniu model walutowy Westpac przyjął postawę awersji do ryzyka w obawie przed spadkami na rynkach akcji. Te z kolei mają mieć związek z rozwojem wariantu Delta koronawirusa. Model faworyzuje teraz aktywa defensywne, w tym franka szwajcarskiego. Obawy powodowane pandemią sprawiają jednocześnie, że euro znalazło się wśród najmniej atrakcyjnych walorów nie tylko według wyceny Westpac, ale także Natwest. * Frank najlepszy na long w tym tygodniu wg modelu Westpac * Natwest faworyzuje dolara i funta w perspektywie krótkoterminowej * Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl Euro z dużym shortem i pierwszy long na CHF w tym miesiącu  Model Westpac analizuje szereg czynników makroekonomicznych, w tym wzrost gospodarczy, rentowność obligacji i wyceny. Uwzględnia również dynamikę rynku i ogólne wyceny aktywów. Biorąc pod uwagę postawę awersji do ryzyka, model po raz pierwszy w tym miesiącu rekomenduje długą pozycję we frankach szwajcarskich przy wsparciu krótkoterminowego momentum. R W przypadku euro, model Westpac znacząco wskazuje na pozycję krótką. Dolar natomiast zyskał rekomendację małego longa, ponieważ w ujęciu ogólnym amerykańskie aktywa są nadal postrzegane jako przewartościowane, co kompensuje pozytywny czynnik wzrostu w gospodarce. Warto także zwrócić uwagę na dolara nowozelandzkiego, gdzie w modelu widoczny jest gwałtowny wzrost pozycji długiej. Waluta Nowej Zelandii opiera się na stosunkowo tanich wycenach aktywów, co kompensuje negatywny element długoterminowej wyceny. Bardzie jastrzębie stanowisko RBNZ sprzyja pozytywnemu sentymentowi do NZD.  Natwest stawia na dolara i funta Analitycy Natwest podkreślają kluczowe znaczenie rozprzestrzeniania się wariantu delta koronawirusa. Przygotowana przez nich wycena walut G10 wskazuje, że euro jest spośród nich najmniej atrakcyjne. 
R Powyższe może skłaniać do zajmowania pozycji krótkich na parze walutowej EUR/GBP, gdyż funt (zaraz za dolarem) uplasował się w czołówce najlepszych walut do kupowania w perspektywie krótkoterminowej.W tym tygodniu model walutowy Westpac przyjął postawę awersji do ryzyka w obawie przed spadkami na rynkach akcji. Te z kolei mają mieć związek z rozwojem wariantu Delta koronawirusa. Model faworyzuje teraz aktywa defensywne, w tym franka szwajcarskiego. Obawy powodowane pandemią sprawiają jednocześnie, że euro znalazło się wśród najmniej atrakcyjnych walorów nie tylko według wyceny Westpac, ale także Natwest.

Euro z dużym shortem i pierwszy long na CHF w tym miesiącu  

Model Westpac analizuje szereg czynników makroekonomicznych, w tym wzrost gospodarczy, rentowność obligacji i wyceny. Uwzględnia również dynamikę rynku i ogólne wyceny aktywów.Biorąc pod uwagę postawę awersji do ryzyka, model po raz pierwszy w tym miesiącu rekomenduje długą pozycję we frankach szwajcarskich przy wsparciu krótkoterminowego momentum.

Model Westpac

W przypadku euro, model Westpac znacząco wskazuje na pozycję krótką. Dolar natomiast zyskał rekomendację małego longa, ponieważ w ujęciu ogólnym amerykańskie aktywa są nadal postrzegane jako przewartościowane, co kompensuje pozytywny czynnik wzrostu w gospodarce.

Warto także zwrócić uwagę na dolara nowozelandzkiego, gdzie w modelu widoczny jest gwałtowny wzrost pozycji długiej. Waluta Nowej Zelandii opiera się na stosunkowo tanich wycenach aktywów, co kompensuje negatywny element długoterminowej wyceny. Bardzie jastrzębie stanowisko RBNZ sprzyja pozytywnemu sentymentowi do NZD.

fpmarkets

Natwest stawia na dolara i funta

Analitycy Natwest podkreślają kluczowe znaczenie rozprzestrzeniania się wariantu delta koronawirusa. Przygotowana przez nich wycena walut G10 wskazuje, że euro jest spośród nich najmniej atrakcyjne.

Źródło: Natwest

Powyższe może skłaniać do zajmowania pozycji krótkich na parze walutowej EUR/GBP, gdyż funt (zaraz za dolarem) uplasował się w czołówce najlepszych walut do kupowania w perspektywie krótkoterminowej.

Autor poleca również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funt szterling | lotos notowania | akcje cd projekt | nasdaq kurs | kruk kurs | notowania pkn orlen | btc news |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here