Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoPiątkowy poranek przebiegał na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. Przed południem nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych oraz doniesień dot. sytuacji gospodarczej i politycznej największych gospodarek świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wygląda polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w piątek, 30 października 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9544 zł 30.10.2020, godzina 12:00
Kurs euro EURPLN 4,6166 zł 30.10.2020, godzina 12:00
Kurs funta GBPPLN 5,1315 zł 30.10.2020, godzina 12:00
Kurs franka CHFPLN 4,3187 zł 30.10.2020, godzina 12:00

Kurs euro najwyżej od 11 lat

Kurs euro spadł w piątek przed południem o symboliczne 0,6 grosza, powiększając tym samym zasięg trwającej od wczoraj deprecjacji do niespełna 3 groszy. Warto przy tym zwrócić jednak uwagę, że od początku tygodnia wzrósł on o ponad 5 groszy a od dołków z 13 października o ponad 16,5 gr. Tak znaczna aprecjacja wspólnej waluty sprawiła, że kurs euro znalazł się na najwyższym poziomie od drugiej połowy marca. W pewnym momencie był on nawet najwyżej od marca 2009 roku.

Jeżeli jednak obecna deprecjacja będzie kontynuowana, kurs euro mógłby w najbliższym czasie spaść w okolice ostatnio pokonanego oporu, tj. 4,60 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka wzrósł o niemal 18 groszy

Kurs franka szwajcarskiego spadł w piątek przed południem o 1 grosz, powiększając tym samym zasięg trwającej od wczoraj deprecjacji do nieco ponad 3 groszy. Warto przy tym zwrócić jednak uwagę, że od początku tygodnia wzrósł on o ponad 5 groszy a od dołków z 9 października o niemal 18 gr. Tak znaczna aprecjacja szwajcarskiej waluty sprawiła, że kurs franka znalazł się na najwyższym poziomie od drugiej połowy marca.

Jeżeli jednak obecna deprecjacja będzie kontynuowana, kurs franka mógłby w najbliższym czasie spaść w okolice ostatnio pokonanego oporu, tj. 4,28 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o ponad 34 grosze

Kurs funta wzrósł w piątek przed południem o nieco ponad 1 grosz, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od początku tygodnia aprecjacji do niemal 11 groszy. Licząc natomiast od wrześniowych dołków, kurs funta wzrósł już o ponad 34 grosze. W chwili obecnej wybija on powyżej technicznego oporu w wysokości 5,1250 zł. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale pokonana, kurs funta mógłby wzrosnąć nawet do 5,23 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wzrósł o ponad 30 groszy

Kurs dolara spadł w piątek przed południem o symboliczne 0,5 grosza. Licząc jednak od początku tygodnia, wzrósł on o ponad 10 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 13 października aprecjacji do ponad 18 gr. Warto tu także wspomnieć, że na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy, tj. od początku września, kurs dolara wzrósł już o ponad 30 groszy.

Jeżeli dzisiejsza deprecjacja będzie jednak kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy re-testu pokonanego w środę oporu (teraz wsparcia) w okolicy 3,9350 zł. Utrzymanie się powyżej tej strefy mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszych wzrostów, dla których realnymi zasięgami wydają się okolice 4 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGospodarka wspiera juana. UBS prognozuje kurs USD/CNY na 6,6
Następny artykułKurs eurodolara (EUR/USD) przy oporze 1,1695. Sytuacja techniczna USD/CHF
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here