Naga MarketsMoneta euro na tle jednego dolaraStwierdzenia, że ​​euro jest silne są niepoprawne, napisali w najnowszej notatce analitycy z RBC. W ich ocenie miara Banku Rozrachunków Międzynarodowych (BIS) w euro, która koryguje względne zmiany CPI, jest „prawie dokładnie zgodna” ze średnią z 20 lat. Tymczasem eksperci z Societe Generale uważają, że para EUR/USD utworzy bazę wokół okrągłego poziomu 1,20 w I kwartale 2021 roku.

  • Prawidłowo zmierzona siła wspólnej waluty wskazuje, że euro nie jest ani mocne, ani słabe
  • EBC będzie nadal próbować wpłynąć na kurs euro poprzez interwencje słowne i monetarne
  • Bank centralny niewiele może zrobić, aby wpłynąć na poziom wspólnej waluty

EUR: Euro nie jest drogie po uwzględnieniu inflacji – RBC

Rzeczywiste kursy wymiany oparte na względnych wskaźnikach CPI mają swoje wady, ale inne miary konkurencyjnej wartości godziwej również wskazują, że twierdzenie, iż euro jest zbyt mocne lub znacząco się umocniło jest niepoprawne. Prawidłowo zmierzona siła wspólnej waluty wskazuje, że euro nie jest ani mocne, ani słabe – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Analitycy RBC twierdzą również, że nie powstrzyma to EBC przed próbami obniżenia kursu euro. W ich ocenie dalsza skoordynowana interwencja werbalna, taka, jaką widzieliśmy we wrześniu i na początku nowego roku jest całkiem możliwa w nadchodzących tygodniach.

Mimo to uważamy, że EBC niewiele może zrobić, aby wpłynąć na poziom EUR – dodano.

EUR/USD: Poziom 1,20 utworzy bazę w I kwartale 2021 r. – Societe Generale

Zespół badawczy Societe Generale przedstawił swoje lekko niedźwiedzie prognozy dotyczące EUR/USD na pierwszy kwartał 2021 r.

Podstawowe czynniki rynkowe nie uległy zmianie. Jeśli teraz rynki zredukują nadmierne krótkie pozycje na dolarze, przygotowuje to grunt na jeszcze kilka dni być może tygodni spadkowych na EUR/USD, zanim podstawowy trend wzrostowy ponownie wróci do gry – podkreślono w raporcie.

Prognoza Societe Generale dla EUR/USD na pierwszy kwartał wynosi 1,20 i zakłada, że od tego poziomu rozpocznie się silny ruch wzrostowy w kolejnych kwartałach.

W ocenie ekspertów kluczową kwestią dla przyszłego kursu EUR/USD jest to, czy EBC będzie w stanie skutecznie osłabić euro w długim terminie.

Kurs EURUSD na interwale miesięcznym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale miesięcznym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw notowanie | kurs dolara amerykańskiego | bitcoin kurs dzisiaj | dolar kurs online |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here