Naga MarketsKurs euro na łasce rezultatów walki z pandemią, a kurs funta zależny od zaufania - uważa WestpacEkonomiści Westpac prognozują, że do połowy roku, kurs euro w relacji do dolara pozostanie w zakresie. Z kolei jeśli chodzi o kurs funta (GBP/USD), zakres ruchu również może być ograniczony ze względu na krótkoterminowy brak zaufania.

  • Notowania EUR/USD mogą pozostać w zakresie w 200-pipsowym zakresie
  • Wzrost funta zależny od zaufania po lockdownie oraz kontynuacji programu szczepień

Kurs euro zależy od wyników walki z pandemią

Westpac zauważa wysoki poziom przypadków COVID-19 w Europie, a co za tym idzie w strefie. Kluczowe dla ożywienia europejskiej gospodarki ma być to, jak szybko znoszone będą obecne ograniczenia. Także tempo programu szczepień będzie miało znaczenie dla EUR.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Siła w oczekiwaniach ZEW dla strefy nadal sugeruje, że powinno nastąpić znaczące ożywienie, ale jest jasne, że obecne wsparcie monetarne i fiskalne będzie musiało być równie trwałe. Kurs euro do dolara prawdopodobnie pozostanie w przedziale około 1,20-1,22, dopóki region bardziej wyraźnie nie opanuje pandemii – prognozuje Westpac.

Wykres dzienny pary walutowej EUR/USD
Wykres dzienny pary walutowej EUR/USD

Zaufanie konsumentów może kierować kursem funta

Westpac przyjrzał się ostatnim danym z Wielkiej Brytanii, które są bardziej solidne niż prognozowano. Prawdopodobne wydaje się więc uniknięcie technicznej recesji, pomimo prawdopodobieństwa gwałtownego spadku w I kw. 2021 r. Bank Anglii powtórzył, że przewiduje ożywienie wywołane przez konsumentów, którzy zgromadzili oszczędności w ciągu ostatniego roku lockdownów.

– Chociaż w niektórych badaniach aktywności widoczne były wyraźne wzrosty, to już inne badania biznesowe i badania zaufania wskazywały na trudności z odbiciem. Ta rozbieżność sugeruje, że przedłużające się blokady, podobnie jak w Europie, ograniczają zaufanie – wnioskuje Westpac.

fpmarkets
Wykres dzienny pary walutowej GBP/USD
Wykres dzienny pary walutowej GBP/USD

Według Westpac, to czy kurs funta wybicie się ponad obecny zakres między 1,3750 – 1,4000 będzie zależało od ewentualnego zaufania po ogłoszeniu wycofywania się z lockdownu oraz kontynuacji programu szczepień.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here