Naga MarketsEkonomiści z Rabobanku widzą możliwość korekty pary EUR/USD w bieżącym kwartale. Jednak poza korektą wydaje się mało prawdopodobne, że nastroje rynkowe zmienią się zdecydowanie na korzyść dolara, dopóki realne stopy procentowe nie staną się bardziej atrakcyjne. Z kolei eksperci z MUFG Banku prognozują wzrost „edka” do poziomu 1,28 na koniec 2021 roku.

  • Zmienność kursu EUR/USD może być wysoka w nadchodzących miesiącach
  • Słabość realnych stóp procentowych powinna wystarczyć, aby utrzymać dolara w defensywie przez większość roku
  • Ogromne wsparcie polityczne w strefie ograniczy spadek kursu EUR

Kurs EUR/USD spadnie w kolejnych miesiącach – Rabobank

Biorąc pod uwagę niepewność dotyczącą pandemii, różnych ograniczeń, a także stopnia i skuteczności wszelkich reakcji polityki fiskalnej, istnieją spore powody, by podejrzewać, że zmienność kursu EUR/USD może być wysoka w nadchodzących miesiącach – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podczas gdy analitycy oczekują spadku EUR/USD w pierwszym kwartale, słabość realnych stóp procentowych powinna wystarczyć, aby utrzymać dolara w defensywie przez większość roku.

Docelowy poziom EUR/USD na koniec roku to 1,2800 – MUFG

Analitycy MUFG Banku uważają, że para EUR/USD wzrośnie w 2021 roku. Jednocześnie ostrzegają, że silny wzrost kursu „edka” sugeruje ryzyko pewnej korekty w krótkim horyzoncie czasowym. Prognozują, że do końca pierwszego kwartału kurs pary wyniesie 1,23, a do końca roku 1,28.

Perspektywy na ten rok będą zdominowane przez kilka kluczowych tematów, ale z pewnością kwestia wirusa będzie dominować rynki w perspektywie krótkoterminowej, co może ograniczyć wzrosty na EUR/USD.

Ceny aktywów szybko dostosowują się do zmieniających się okoliczności, ale silny wzrost kursu EUR/USD sugeruje ryzyko znacznej korekty w krótkim okresie. Zakładamy jednak, że ogromne wsparcie polityczne w strefie ograniczy spadek kursu EUR – podkreślono.

Chociaż wyzwania związane z lcokdownem będą się utrzymywać jeszcze przez kilka miesięcy, eksperci zakładają, że inwestorzy będą spoglądać na lepszą drugą połowę roku, co ograniczy spadki EUR/USD.

Wraz ze spadkiem ryzyka COVID i wzrostem gospodarczym w Europie widzimy w tym roku możliwość dalszych zysków euro, choć w ujęciu procentowym, mniejszych niż wzrost odnotowany w 2020 r. – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here