banknoty euro i dolarEUR/USD to najpopularniejsza para walutowa, będąca obiektem zainteresowania zarówno traderów detalicznych, jak i instytucjonalnych. Od początku roku europejska waluta systematycznie traci na wartości w stosunku do dolara amerykańskiego, a podczas sierpniowego dołka cały ruch spadkowy na EUR/USD wynosił ponad 1200 pips.

Finax

Analiza interwału tygodniowego

EUR/USD pozostawał w wąskiej konsolidacji w pierwszym kwartale 2018 roku. Pod koniec kwietnia nastąpiło wybicie dołem, które zapoczątkowało trwający do dziś trend spadkowy. W drugim kwartale cena konsolidowała między poziomami 1.1550 – 1.1800, gdzie przebiegała również linia trendu, która ostatecznie również została przebita oraz zostało ustanowione roczne minimum na poziomie 1.1300. We wrześniu miał miejsce test tej linii trendu od dołu i obecnie para kontynuuje swój „marsz” na południe. Przebicie 1.1300 powinno otworzyć drogę do ważnego wsparcia, a zarazem psychologicznego poziomu 1.1100. Z drugiej strony przebicie okolic 1.1800 znacznie zmniejszyłoby presję na spadki i umożliwiło test poziomu 1.1965.

Dalsze prognozy kursu euro

Analiza interwału dziennego

Interwał dzienny pozwala na zaobserwowanie tworzącego się klina spadkowego. Również można zauważyć istotny poziom 1.1430, który stanowi wymienność oraz ważny, lokalny opór. Należy oczekiwać reakcji w przypadku, gdy cena dotrze do tego obszaru.

Dalsze prognozy kursu euro

Analiza interwału godzinnego

Niższy interwał również potwierdza przewagę sprzedających na tym rynku. Także negatywna struktura pivotowa wspiera scenariusz spadkowy. Jednak w racji, iż cena znajduje się przy dolnej bandzie ww. klina, można oczekiwać większej korekty wzrostowej (dziś konferencję ma Europejski Bank Centralny). Rynkowy profil wolumenu wskazuje na istotne poziomy w okolicach 1.1485 oraz 1.1570. Co ciekawe, ruchowi spadkowemu trwającemu od końca września towarzyszy rosnąca, skumulowana delta, a więc mowa tu o dywergencji, co zwiększa szanse na wystąpienie silniejszej korekty na tym rynku.

Dalsze prognozy kursu euro

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPoranny przegląd rynków – czekamy na decyzję EBC 
Następny artykułPoranek z rynkami – 25 Października [NAGRANIE]
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here