Naga Markets

Euro może mieć więcej miejsca na kontynuację rajdu. Czy kurs EUR/USD przebije poziom 1,02?Według najnowszych danych, zdecydowana większość funduszów lewarowanych posiadała krótką pozycję netto w euro na dzień 18 października, co była spowodowane faktem, że wspólna waluta pozostaje w długoterminowym trendzie spadkowym od lutego. W wyniku rajdu euro sytuacja jednak może szybko się odwrócić. Co czeka parę EUR/USD?

Notowania euro kontynuują wzrosty względem amerykańskiego dolara

Losy euro mogą się zmienić po tym, jak w środę wspólna waluta wyłamała się ze wspomnianego spadkowego trendu, otwierając sobie tym samym drzwi do dalszych wzrostów. Rajd może być dodatkowo napędzany sforsowaniem krótkich pozycji powyżej 1,0198 USD, poziomu ostatnio widzianego 12 września.

Odbicie EUR/USD od parytetu sprawiło, że po raz pierwszy od lutego testuje on 100-dniową średnią ruchomą. Czyste przełamanie wrześniowych maksimów tuż pod 1,02 sprawiłoby, że większy techniczny poziom 1,035 znalazłby się w centrum uwagi – powiedział Alvin Tan, analityk walutowy w RBC Capital Markets.

Euro może przetestować wrześniowe maksima po przełamaniu niedźwiedziego kanału, źródło: Bloomberg
Euro może przetestować wrześniowe maksima po przełamaniu niedźwiedziego kanału, źródło: Bloomberg

Inwestorzy będą skupiać się na tym, jak waluta zareaguje na czwartkową decyzję Europejskiego Banku Centralnego, biorąc pod uwagę, że inflacja w strefie euro wzrosła w zeszłym miesiącu do rekordowego poziomu 9,9%.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Wszelkie ruchy mogą być jednak stonowane, gdyż rynki już niemal w pełni wyceniają podwyżkę o siedemdziesiąt pięć punktów bazowych.

Analitycy ING są również byczo nastawieni w stosunku do euro. W swojej najnowszej nocie napisali, że kurs EUR/USD może wzrosnąć w kierunku 1,02 po dzisiejszej decyzji EBC.

Notowania EUR/USD, wykres dzienny
Notowania EUR/USD, wykres dzienny

EBC zaskakiwał jastrzębio przez cały rok – ale kurs EUR/USD generalnie kończył „dni polityki EBC” pod kreską. Dziś mamy jednak nieco łagodniejsze środowisko, a para walutowa mocno wybiła się z tegorocznego kanału niedźwiedzia. To może sprawić, że euro poruszy się w kierunku 1,02 – czytamy w nocie ING.

XTB

Analitycy dodali, że inwestorzy wykorzystują płynność zapewnioną wokół ryzyka zdarzeń związanych z Europejskim Bankiem Centralnym, aby otworzyć nowe pozycje. Na końcu napisali, że w przypadku niedźwiedziego scenariusza, kurs może ponownie znaleźć się w obszarze 0,9920 – 0,9950.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKurs EUR/USD rośnie. Będzie krótkoterminowy zwrot na dolarze? Świat walut Marka Rogalskiego
Następny artykułBlockchain i zielona energia – wywiad z Chain4Energy
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here