Naga Markets

Euro może kontynuować umocnienie. Kurs EUR/USD okiem analityków Commerzbank i MUFGInflacja w strefie euro w maju prawdopodobnie zwiększyła swoją wartość. Analitycy banku Commerzbank napisali jednak w swojej najnowszej nocie, że jeśli odczyt danych zaskoczy rynki na plus, to notowania pary walutowej EUR/USD mogą kontynuować zwyżkę w najbliższym czasie.

Euro może kontynuować umocnienie względem amerykańskiego dolara

Wśród uczestników rynku pojawiają się spekulacje na temat większego kroku w sprawie podniesienia stóp procentowych przez EBC w lipcu. Gdyby dzisiejsze dane o inflacji zaskoczyły na plus, spekulacje te jeszcze bardziej mogą się nasilić. Może to korzystnie wpłynąć na euro i pozwolić walucie na przedłużenie zwyżki względem dolara – poinformowali analitycy Commerzbanku.Z drugiej strony, jeśli dane zaskoczą negatywnie, odreagowanie na kursie EUR/USD jest całkiem możliwe. Mając na uwadze posiedzenie EBC w przyszły czwartek ewentualna korekta spadkowa pary walutowej będzie jednak prawdopodobnie ograniczona.

Po wszystkich jastrzębich komentarzach w ostatnich tygodniach nie można wykluczyć, że Europejski Bank Centralny ponownie zabrzmi jastrzębio na swoim posiedzeniu. W związku z tym zalecamy ostrożność przed posiedzeniem – dodali ekonomiści.

Notowania EUR/USD, wykres dzienny
Notowania EUR/USD, wykres dzienny

Z kolei krótkoterminowy model wyceny kursu EUR/USD (STVM) banku MUFG wystrzelił znacznie wyżej niż spot otwierając tym samym dużą dywergencję. Analitycy banku oczekują, że para walutowa nadrobi tę różnicę, kontynuując swój rajd w górę.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Jeśli warunki ryzyka pozostaną korzystne, najbardziej prawdopodobnym scenariuszem w naszej opinii jest ten, w którym kurs EUR/USD podąży śladem STVM i będzie kontynuował umocnienie. Jedynie ponowne pojawienie się zaostrzonych warunków finansowych mogłoby zniweczyć ten scenariusz w krótkim terminie. To oczywiście jest teraz prawdopodobne, biorąc pod uwagę ponowny wzrost cen ropy naftowej – podkreślili analitycy MUFG.

Autor poleca również:

NED

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji 11 bit studios | mercator | livechat giełda | płatności blik | korona szwedzka | akcje biomedlub | eur/usd wykres |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here