Naga MarketsKurs funta: GBP/USD i szerszy kontekst

Rynek względnie dobrze przyjął informację o pogorszeniu się stanu zdrowia premiera Johnsona, którego obowiązki przejął wicepremier Dominic Raab. Nie oznacza to jednak, że rynek nie pozostaje wrażliwy na doniesienia wokół Borisa. Funt jest też walutą, która może reagować nerwowo w razie pogorszenia się nastrojów na rynkach akcji, co jest prawdopodobne przed długim, wielkanocnym weekendem.

Na poniższym wykresie tygodniowym GBPUSD widać, że wsparcie przy 1,2204 było już naruszone. Nie jest wykluczone, że rynek spróbuje jeszcze raz przetestować ten rejon.

Wykres tygodniowy GBPUSD
Wykres tygodniowy GBPUSD

Kurs euro: EUR/USD ponad 1,09 przed konferencją Eurogrupy

Dzisiejsze spotkanie europejskich ministrów finansów będzie mieć raczej burzliwy przebieg, tym samym oficjalne doniesienia spłyną raczej bliżej godz. 20:00. Tymczasem EURUSD przełamał opór przy 1,0878 i jest na drodze do testowania kolejnego przy 1,0925 (dołki z września ub.r.). Tendencję wspierają pozytywne informacje z rynków akcji. Z punktu widzenia AT warto będzie obserwować zachowanie się dziennego RSI 9, który testuje linię spadkową trendu.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here