Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) znowu rośnie. Fundusz odbudowy UE zmienił paradygmat wspólnej walutyKurs euro sukcesywnie osuwał się od lutego 2018 roku. Jednakże, wybuch pandemii koronawirusa, a w szczególności porozumienie państw UE ws. funduszu odbudowy przywróciło popyt na wspólną walutę. Na lepsze zmienił się paradygmat euro, a wzrost w lipcu wobec dolara był największy od 10 lat. Rekordowe jest także pozycjonowanie inwestorów na euro, według danych Commodity Futures Trading Commission (CFTC).

  • Fundusz odbudowy jest przełomowy i odsuwa obawę o rozpad UE
  • Rynki finansowe zaczęły inaczej patrzeć na strefę euro
  • Dane z CFTC wskazują na silne fundamenty wspólnej waluty

Strukturalna zmiana strefy euro

Wśród zarządzających pieniędzmi widać wielki optymizm w stosunku do perspektyw dla euro. Ogromny jest także popyt na europejskie aktywa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

Dzieje się tak dlatego, że przełomowy fundusz ratunkowy Unii Europejskiej przeszedł długą drogę w łagodzeniu obaw związanych z ryzykiem strukturalnym bloku, a wysiłki mające na celu kontrolowanie koronawirusa i ponowne ożywienie gospodarki wyglądają szczególnie obiecująco w porównaniu z USA. Czynniki te przygotowują grunt pod długotrwałą zmianę na euro.

– Nie jest to kwestia wzrostu w tym lub przyszłym roku ani prognoz dotyczących cyklu – to naprawdę coś bardziej strukturalnego. Umowa budżetowa znacząco zmienia sposób, w jaki rynki finansowe patrzą na strefę euro – powiedział Nicolas Veron, starszy pracownik naukowy Peterson Institute for International Economics.

Silne fundamenty euro pokazują też dane z CFTC, gdzie liczba długich pozycji wzrosła do rekordowych poziomów. Z kolei krótkie pozycję netto dolara w porównaniu do głównych konkurentów wzrosły do poziomu najwyższego od 2012 roku.

Kurs euro (EUR/USD) zyskuje prawie 0,3 proc.

Na wykresie dziennym, notowania pary walutowej EUR/USD poruszają się w tym miesiącu w około 200-pipsowej konsolidacji. Opór stanowi tu strefa wokół poziomu 1,19 USD a wsparcie znajduje się blisko 1,17 USD.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.
Kurs euro (EUR/USD) – wykres dzienny

Szersze spojrzenie ukazuje natomiast silne wzrosty przez 3 ostatnie miesiące, w trakcie których kurs euro do dolara zniósł spadki z poprzednich 23 miesięcy.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here