Naga MarketsKurs euro do polskiego EURPLN złotegoWygląda na to, że euro ma otwartą drogę do wzrostu w kierunku 1,25 USD. Odpowiadając w czwartek na pytania dotyczące siły wspólnej waluty, prezes EBC Christine Lagarde powiedziała, że ​​Rada Prezesów „bardzo uważnie” monitoruje euro bez żadnych konkretnych stwierdzeń. To zachęciło inwestorów, którzy przygotowywali się do jej silniejszego uderzenia słownego, jak miało to miejsce w przeszłości. Kurs EUR/USD oscylują na maksimach powyżej poziomu 1,21.

  • Europejscy decydenci powstrzymują się od interwencji słownej
  • Ryzyko na koniec roku może tymczasowo utrzymywać walutę w ryzach
  • Wspólna waluta przedłuży wzrost na wykresach długoterminowych

EBC nie interweniuje. Plan stymulacyjny UE wesprze siłę euro

Siedziba EBCWspólna waluta zbliża się do najlepszego roku od 2017 r., co dotychczas podsycało spekulacje, że decydenci polityczni posuną się do interwencji, co mogło grozić spadkiem kursu. Biorąc jednak pod uwagę, że EBC nie planuje obniżenia stóp procentowych w najbliższej przyszłości, a ryzyko ustnej interwencji jest na razie znikome, wydaje się, że droga do dalszych zysków została oczyszczona.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro wzrósł 0,5% podczas czwartkowej konferencji prasowej, która odbyła się po ostatnim posiedzeniu EBC dotyczącym polityki w tym roku, a następnie osiągnął poziom 1,2159 USD, przekraczając poziomy, które w przeszłości wywołały reakcję banku centralnego. Podczas gdy wspólna waluta spadała w piątek, długoterminowe wykresy sugerują teraz ruch w kierunku strefy 1,25 – 1,26 USD.

Rada Prezesów nie zmieniła swojej retoryki wobec niedawnej siły euro i zamiast tego trzymała się swojego standardowego języka. Być może będziemy musieli zobaczyć szybki wzrost na maksima 2018 roku powyżej 1,25 USD, zanim rynek zacznie się obawiać ryzyka ze strony EBC – napisał Ned Rumpeltin, europejski szef strategii walutowej w Toronto-Dominion Banku.

Nawiązując do stanowiska Lagarde, prezes Banku Francji Francois Villeroy de Galhau powiedział w piątek, że decydenci są „bardzo czujni” w odniesieniu do wpływu euro na inflację, ale bank centralny nie ma konkretnego celu kursowego.

Euro spada pod koniec tygodnia z lokalnych maksimów

Wszystko to zbiega się z przełomem w negocjacjach nad planem stymulacyjnym Unii Europejskiej o wartości 2,2 bln USD. Pakiet obiecuje głębszą integrację między państwami członkowskimi, co od dawna jest wymieniane jako katalizator dalszego wzmocnienia wspólnej waluty.

Notowania pary walutowej EUR/USD po wzroście w czwartek do poziomu 1,2150 nieznacznie korygują pod koniec tygodnia oscylując w okolicach 1,21. Tym samym kurs pozostaje w zakresie wąskiej konsolidacji 1,20 – 1,2175. Dopiero wybicie w którąś ze stron powinno zaowocować utworzeniem silniejszego impulsu. Niewątpliwie pozytywne informacje ze strefy euro oraz słabość dolara powinny wspierać dalszy ruch na północ.

Plus500
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here