Naga MarketsEuro kosztuje 4,4380 zł, dolar po 3,9420, CHF/PLN i GBP/PLN rosną ponad 1 proc.
Kurs złotego do głównych walut

Podczas drugiej sesji w nowym tygodniu handlowym, polska waluta znajduje się pod presją sprzedających. Złotówka traci dziś do euro, dolara, franka i funta. Największe straty możemy obserwować na parze CHF/PLN, gdzie wynoszą one ponad 1,3%. Co dalej ze złotówą? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs złotego traci we wtorek

Pomimo, że polski złoty zamknął wczorajsza sesję na plusie, tak dziś widać całkowicie odwrotną sytuację. Podczas drugiej sesji po weekendzie mogliśmy obserwować słabość złotówki, która traci do euro, dolara, franka i funta. Para walutowa CHF/PLN rośnie ponad 1,3%, podobne wzrosty obserwujemy na USD/PLN. We wtorek ponad 1% zyskuje także funt, a euro dodaje 0,7%. Czy to koniec dobrej passy naszej krajowej waluty?

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: DAX wraca do wzrostów, koniec korekty na rynku akcji?

 – Złoty koryguje ostatnie umocnienie, czemu sprzyja też umacniający się dolar na głównych układach wsparty znacznie lepszym odczytem danych nt. majowej sprzedaży detalicznej w USA – komentuje Marek Rogalski z DM BOŚ.

 – Decyzja Rady Polityki Pieniężnej przeszła bez echa – zresztą po ostatnim zaskakującym cięciu stóp w maju, decydenci mają niewiele do “dodania”. Na globalne rynki akcji powróciły świetne nastroje, ale ostatnie dni przypominają emocjonalny rollercoaster – dodaje analityk.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here