Notowania europejskiej waluty utrzymują się w środę powyżej pułapu 4,31 zł, kurs dolara wybija natomiast poziom 3,84 zł. W tym samym czasie funt osuwa się, a frank testuje miesięczne maksima. Sprawdź jak kształtują się kursy walut na rynku Forex w połowie tygodnia, 15 maja 2019 roku.

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,3093 euro
USDPLN 3,8453 dolar
GBPPLN 4,9620 funt
CHFPLN 3,8120 frank

Euro ponownie odbija od 4,31 zł. Kurs EUR/PLN znalazł nowy opór?

Gdy po dynamicznym wybiciu poziomu 4,30 zł wydawało się, że kurs euro będzie odważnie piął się w górę. Druga sesja z rzędu blokuje notowania EUR/PLN pod poziomem 4,31 zł. W miejscu tym można postawić sobie pytanie, czy to jedynie chwilowy przystanek, czy też istotniejsza strefa oporu, która utrudni ruchy w stronę tegorocznych maksimów zlokalizowanych nad 4,345 zł. Nie zmienia to oczywiście faktu, że w tym tygodniu euro do złotego znajdowało się na najwyższych poziomach od początku marca.

Kurs euro do złotego na wykresie dziennym
Kurs euro do złotego na wykresie dziennym

Kurs dolara w końcu wybija konsolidację. USD/PLN testuje miesięczne maksima

Notowaniom amerykańskiej waluty udało się we wtorek pokonać poziom oporu wyznaczany na 3,84 zł (szczyty z przełomu marca i kwietnia), co otwiera drogę do kolejnej ważnej strefy rysowanej tuż pod 3,86 zł. Po drodze jednak kurs dolara napotka na jeszcze jedną przeszkodę w postaci długich górnych knotów świec majowych, wyznaczających lokalne maksima.

Kurs dolara do złotego na wykresie dziennym
Kurs dolara do złotego na wykresie dziennym

Funt coraz niżej, czy kurs GBP/PLN przetestuje kwietniowe minima?

Kurs funta szterlinga we wtorek testował poziomy poniżej 4,96 zł, najniższe od połowy ubiegłego miesiąca. GBP/PLN od majówki traci już około 8 groszy i coraz wyraźniej zmierza w stronę kwietniowych dołków na 4,922 zł. Kontakt z poziomem w przeszłości dwukrotnie powodował silniejsze odbicie złotego.

Odwróceniem scenariusza spadkowego byłby powrót notowań nad 50 EMA oraz nad linię oporu 4,9885 zł.

Kurs funta do złotego na wykresie dziennym

Kurs franka najwyżej od miesiąca. CHF/PLN próbuje pogłębiać maksima

Chociaż CHF/PLN traci w środę, to w godzinach nocnych kurs franka delikatnie pogłębiał majowe maksima, utrzymując się nad 3,81 zł. Lokalny opór wyznacza jednak zamknięcie sesji poniedziałkowej, którego jak na razie nie udało się pokonać. Nie zmienia to faktu, że szwajcarska waluta porusza się na pięciotygodniowych maksimach i brakuje jej coraz mniej do ponownego przetestowania okolic 3,83 zł, czyli górnego ograniczenia dawnej konsolidacji.

Kurs franka do złotego na wykresie dziennym

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here