Zbliżenie na monetę 1 złoty PLNW poniedziałek, 13 maja 2019 roku, polska złotówka wyraźnie traci do głównych konkurentów na rynku Forex. Najsilniejsze spadki obserwowane są wobec euro oraz franka, które testują miesięczne maksima. Kurs euro pokonuje 4,30 zł, kurs dolara znajduje się powyżej 3,81 zł, a funt porusza się poniżej pułapu 5 złotych. Sprawdź aktualne kursy walut.

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2965 euro
USDPLN 3,8249 dolar
GBPPLN 4,9725 funt
CHFPLN 3,7792 frank

Kurs euro powraca nad 4,30 zł. EUR/PLN najwyżej od kwietnia

Notowania EUR/PLN w trakcie poniedziałkowej sesji dynamicznie przebijają poziom 4,30 zł i testują najwyższe poziomy od początku kwietnia bieżącego roku. W efekcie kurs euro ponownie otwiera sobie drogę do górnego ograniczenia rysowanej od ubiegłych wakacji konsolidacji, które wypada w okolicach poziomu 4,34 zł.

Euro do złotego na wykresie dziennym
Euro do złotego na wykresie dziennym

Kurs dolara w górę na początku tygodnia. USD/PLN powyżej 3,81 zł

Wraz ze wzrostem notowań euro, rośnie również kurs dolara, który testuje w poniedziałek poziomy powyżej 3,81 zł. Sytuacja techniczna nie ulega jednak większej zmianie i w ujęciu średnioterminowym notowania nadal przesuwają się w wąskim kanale kilkugroszowej zmienności bez wyraźniejszego kierunku.

kurs dolara USDPLN 13 maja 2019
Dolar do złotego na wykresie dziennym

Kurs funta poniżej 5 złotych, w którym kierunku zmierza GBP/PLN?

Złotówka traci również do waluty brytyjskiej, kurs funta utrzymuje się jednak pod pułapem okrągłych 5 złotych i oddaje zdecydowaną większość wzrostów obserwowanych od połowy ubiegłego miesiąca. Podobnie jak w przypadku dolara, notowania poruszają się w konsolidacji i dopiero pokonanie lokalnych maksimów lub minimów pozwoli określić dalszą przyszłość GBP/PLN.

kurs funta GBPPLN 13 maja 2019
Funt do złotego na wykresie dziennym

Kurs franka nie chce się zatrzymać, testuje poziom 3,79 zł

W zeszłym tygodniu wyraźnie rozpędził się kurs franka, który kontynuuje aprecjację również w poniedziałek. W efekcie CHF/PLN kosztuje już 3,78 zł, co jest najwyższą ceną od pierwszej połowy kwietnia. Obecnie przed frankiem okrągły opór na wysokości 3,80 zł, a następnie górne ograniczenie konsolidacji nad 3,82 zł.

kurs franka CHFPLN 13 maja 2019
Kurs franka do złotego na wykresie dziennym

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here