Notowania złotego korygowały w poniedziałkowe popołudnie do głównych kursów walut. Najsilniej osuwał się kurs euro oraz kurs funta. Kurs dolara tracił chwilowo, a frank szwajcarski utrzymuje się na lokalnych maksimach powyżej oporu 3,84 zł. Sprawdzamy główne kursy walut we wtorek, 16 lipca 2019 r.

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2568 Euro
USDPLN 3,7922 dolar
GBPPLN 4,7132 funt
CHFPLN 3,8441 frank

Kurs euro silnie się osuwał. EUR/PLN powraca do 4,26 zł

Po kolejnej próbie nieudanego wybicia oporu na wysokości 4,27 zł, kurs euro w poniedziałek dynamicznie osuwał się w drugiej części sesji do polskiego złotego i spadał do 4,26 zł. Spadki ostatecznie wyniosły 0,2%, a wtorkowa sesja przynosi kontynuację deprecjacji (jak na razie jednak o wiele spokojniejszą).

kurs euro 16 lipca
Kurs euro do złotego na wykresie dziennym

Kurs dolara testuje 3,78 zł. Najniższy poziom od 10 dnia na USD/PLN

Kurs dolara amerykańskiego w poniedziałek również chwilowo osuwał testując niemal dwutygodniowe minima. USD/PLN spadał pod 3,78 zł, kupujący odrzucili jednak poziom. Nie zmienia to jednak faktu, że po serii testów podaż w końcu wybija 50 EMA, pod którą cena utrzymuje się również we wtorkowe przedpołudnie.

kurs dolara 16 lipca
Kurs dolara do złotego na wykresie dziennym

Kurs franka utrzymuje się na nowych maksimach. Czy CHF/PLN czeka ważne wybicie?

Od połowy maja kurs franka szwajcarskiego próbował pokonać strefę oporu zlokalizowaną na wysokości 3,84 zł. Kolejne próby kończyły się niepowodzeniem doprowadzając do silniejszych korekt spadkowych, między innymi w okolice 3,78 zł. Końcówka zeszłego tygodnia przyniosła jednak skuteczne pokonanie strefy, która we wtorek testowana jest jako nowy poziom wsparcia. W związku z tym CHF/PLN otwiera sobie drogę do szczytów z marca oraz strefy oporu na 3,86 zł, która wyznacza górne ograniczenie wielomiesięcznej konsolidacji:

kurs franka 16 lipca
Kurs franka do złotego na wykresie dziennym

Kurs funta również musiał uznać wyższość złotego. GBP/PLN tracił 0,5%

Poniedziałkowy wieczór przyniósł również osłabienie GBP/PLN. Kurs funta do złotego korygował w zakresie ponad 5% i powracał w okolice dolnego ograniczenia ruchu bocznego na wysokości wielomiesięcznych maksimów. W efekcie sytuacja szterlinga pozostaje niezmienna, a presja podażowa nadal powinna się utrzymywać – w związku z tym wybicie krótkoterminowej konsolidacji dołem wydaje się bardziej prawdopodobne.

kurs funta 16 lipca
Kurs funta do złotego na wykresie dziennym

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here