Naga MarketsEuro kończy swoją korektęDziś mija tydzień, odkąd deprecjacja Euro wyhamowała. Zjawisko to daje się opisać dwiema równoległymi liniami tworzącymi tzw. kanał trendowy.

Euro wraca na odpowiednie tory

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że wzrosty wyhamowały w okolicy strefy 1.2180-1.2200. W roku 2018 było to kluczowe wsparcie, zresztą grudniowe wzrosty także miały swój początek w tym obszarze. Dowodzi to ważności tego miejsca dla obu sił rynkowych. Teraz jednak to podaż ma większe szanse na przejęcie kontroli nad strukturami wykresu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Żółta strefa wraz ze spadkowymi strzałkami sugeruje możliwy rozwój sytuacji. O ile pod koniec ubiegłego roku trend był wzrostowy, to teraz nie jest to już takie pewne, szczególnie na niższych interwałach jak H4.

Jedna z możliwości zakłada, że dwie wzrostowe równoległe linie opisują korektę. Potwierdza to analiza wskaźnika Stochastic, który opuścił strefę wykupienia, kierując się na południe. MACD wykazuje słabość we wzrostach, co przekłada się na wyhamowanie wzrostowych słupków histogramu. Jeżeli przerywana linia, czyli 9-okresowa średnia z samego wskaźnika wyjdzie na zewnątrz histogramu, to podaż zyska dodatkowy argument, przemawiający za powrotem do ostatnich minimów.

Wykres EUR/USD

Warto dodać, że ostatni impuls spadkowy rozpoczął się właśnie na poziomie 1.2180, czyli brak nowego szczytu nadal pozwala kierować wzrok w dół.

Analiza tygodniowych kresek wskazuje potencjał na dotarcie czarnych świec do wartości 1.2000, a nawet 1.1937. Ta druga cena to równość korekt z interwału tygodniowego. Dużo zależy od zachowania inwestorów w dniu dzisiejszym na oporze 1.2180-1.2200. Ewentualne jego pokonanie zmieni układ sił na interwałach godzinowych i do gry ponownie wejdą wartości 1.2260 i styczniowy szczyt.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw analiza | lotos gielda | cdprojekt akcje | de30 | biomed lublin gpw |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here