Naga MarketsJakob Christensen, główny analityk w Danske Banku zauważa, że ​​euro okazało się dość odporne na wczorajsze wskazówki EBC dotyczące wielopoziomowego systemu depozytowego. Z kolei analitycy ING zauważają, iż nastroje gospodarcze w strefie spadają dziewiąty miesiąc z rzędu.


Zobacz również: EUR/USD próbuje utworzyć bazę pod wzrosty – Commerzbank

Kurs euro (EUR) uzależniony od EBC

Z jednej strony, wielopoziomowe depozyty pozwalają EBC utrzymać stopy na niższym poziomie przez dłuższy czas, co wyraźnie osłabia euro. Z drugiej strony EBC jest poważnie kwestionowany w swoim zestawie narzędzi i może to doprowadzić do utrwalenia się niskiej inflacji (tak jak miało to miejsce w przypadku SNB i BoJ), co jest pozytywne dla euro – uważa Christensen.

W ocenie eksperta EBC będzie musiał trzymać się gołębiego stanowiska w najbliższym czasie, a to może napędzać silną obniżkę premii za ryzyko. Jednak jego zdaniem jeszcze za wcześnie, aby móc stwierdzić, że para EUR/USD przebije poziom 1,10.

Obecnie cena znajduje się zaledwie 50 pipsów od tegorocznego dołka 1,1170, którego przebicie umożliwi test minimów z połowy 2017 roku w okolicach 1,1106. Jeśli i ten poziom zostanie złamany będzie to oznaczało wybicie z dwuletniego klina spadkowego, co może napędzić dalsze spadki, a kurs powinien dotrzeć do wyżej wspominanego poziomu 1,10.

Euro kierowane przez politykę EBC – Danske Bank

Strefa euro: Nastroje gospodarcze spadają dziewiąty miesiąc z rzędu – ING

Bert Colijn, starszy ekonomista w ING zwraca uwagę na fakt, iż nastroje gospodarcze w strefie euro wśród przedsiębiorstw silnie spadły w marcu, gdy spadł poziom zaufania sektora usług i przemysłu. Spadek był szybszy niż w lutym, co wskazuje, że spowolnienie gospodarcze nie zaczęło jeszcze wyhamowywać.

Zobacz również: USA: Recesja w przyszłym roku, słaby dolar i polityka FED – prognozy dużych banków

Niedawny popyt i oczekiwania dotyczące przyszłego popytu w sektorze usług osłabiły się, co miało również miejsce w przypadku produkcji. Zostało nam zaledwie kilka dni w pierwszym kwartale. Zobaczmy jak stoi wzrost w strefie euro. Odbicie, którego oczekiwano w czwartym kwartale również nie miało miejsca w pierwszym kwartale. Obawy dotyczące wzrostu pozostają, ponieważ zanikanie pojedynczych negatywnych czynniki nie powoduje poprawy, a duże globalne ryzyka nadal utrzymują niepewność – podsumowano w raporcie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here