Kurs euro, notowania EURPLNNotowania EURPLN zyskiwały w poniedziałek kolejne 0,3% i wybijały poziom 4,32 zł, w efekcie czego kurs euro znalazł się na najwyższych poziomach od lutego bieżącego roku. Wtorkowa sesja przynosi co prawda korektę, eurozłoty może skorzystać jednak ze wsparcia na wysokości szczytów z maja. 6 sierpnia, o godzinie 15:25, euro kosztowało 4,3135 zł.

  • Kurs euro umacniał się najsilniej od lutego 2019 r.
  • We wtorek, 6 sierpnia 2019 r., o godzinie 15:25 za 1 euro płacono 4,3135 zł
  • EURPLN dzięki wybiciu istotnego oporu otwiera sobie drogę do 4,345 zł

Kurs euro coraz bliżej poziomu 4,345 zł. Czy EURPLN przetestuje szczyty z 2019?

Dynamiczne wybicie dotychczasowych maksimów z marca i z maja spowodowało, że kurs euro nie tylko swobodnie pokonał poziom 4,32 zł, ale jednocześnie wyraźnie przybliżył się do ponownego testu tegorocznych maksimów, które wypadają na wysokości 4,345 zł. Jak na razie nic nie wskazuje na to, że notowania EURPLN będą próbowały silniej korygować, a nawet jeżeli podjęta zostałaby taka próba, wtedy para walutowa ma przed sobą silną strefę wsparcia.

kurs euro 6 sierpnia 2019 EURPLN
Euro w poniedziałek wybijało ważny opór. Kurs EURPLN D1

Poniedziałkowa aprecjacja tym razem nie był winą samej słabości złotówki, ale rosnącej siły euro. W stosunku do dolara amerykańskiego waluta unii monetarnej zyskiwała niemal 0,9%, czyli najwięcej od końcówki stycznia, we wtorek testując natomiast poziom 1,125 USD (przed dynamiczną korektą spadkową i powrotem w okolice okrągłego poziomu 1,12 USD.

Za zmienność na rynku walutowym odpowiada również eskalacja wojny handlowej, która na tyle osłabiła dolara amerykańskiego, że w trakcie pierwszej sesji handlowej tygodnia kurs USDPLN malał o 0,9% i powracał w okolice 3,84 zł.

Kurs dolara traci przez Donalda Trumpa, spadek o 6 groszy w kilka dni

Jeszcze pod koniec zeszłego tygodnia notowania USDPLN testowały poziom 3,90 zł. Doniesienia dotyczące eskalacji konfliktu na linii USA i Chiny spowodowały jednak osłabienie amerykańskiej waluty, a kolejna fala spadków z poniedziałku spowodowała, że kurs dolara powrócił do poziomu 3,84 zł, tracąc w trakcie jednej sesji niemal 1%.

Co prawda wsparcie na 3,84 zł zadziałało wręcz książkowo, jednak przez silną korektę spadkową USDPLN ma przed sobą znowu serię oporów, których pokonanie przez pierwszą połowę roku nie należało do najłatwiejszych zadań.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here