Naga MarketsPremie za ryzyko związane z pandemią powróciły na europejskie rynki walutowe i mogą sprawić, że euro będzie w tym tygodniu podatne na zagrożenia. Notowania wspólnej waluty znalazły się w minionym tygodniu na najniższym poziomie od lipca 2020 roku, kiedy nagle w piątek napłynęły informacje, że Austria ponownie zamknie się w całości, a Niemcy nie mogą tego wykluczyć.

Kurs euro spadnie do 1,11 USD

Wiadomość ta ugruntowuje kluczowy trend na EUR/USD, gdzie Fed przygotowuje się do normalizacji polityki pieniężnej, podczas gdy EBC będzie się ociągał. Ponowne blokady i presja na sektor usług w Europie dają tylko EBC o wiele więcej powodów do powolnego działania – a być może nawet do przedłużenia programu skupu obligacji PEPP po marcu, jeśli pandemia będzie się utrzymywać.Zobacz także: Powell nominowany na drugą kadencję!
Fed dokona dwóch podwyżek stóp do końca 2022 r.

Wraz z początkiem nowego tygodnia notowania dolara amerykańskiego wsparła informacja o nominowaniu przez Joe Bidena, Jerome’a Powella na drugą czteroletnią kadencję na stanowisku prezesa Rezerwy Federalnej. Fakt ten sprawił, iż kurs EUR/USD osunął się jeszcze niżej.

EURUSD Daily

– Uważamy, że [kurs euro – red.] jest wyprzedany, ale w żadnym wypadku nie określilibyśmy go jako taniego. Przełamanie poziomu 1,1250 otworzyłoby drogę w kierunku 1,1170, a następnie 1,1100 – wskazują ekonomiści ING.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: nasdaq | dom development giełda | prognoza bitcoin | ropa forum | notowania pekao | wirtualna polska akcje | orange notowania | giełda pko |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułBlok po 22 – 22 listopada 2021: EUR/USD, GBP/USD
Następny artykułStrategia PSV: DAX wykonuje cofnięcie do zakresu pierwszych wsparć
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here