Naga MarketsJuż za nieco ponad tydzień (26 września 2021 r.) odbędą się wybory parlamentarne w Niemczech. Według zapowiedzi w ich wyniku powstanie rząd, na czele którego pierwszy raz od 2005 stanie inny polityk niż Angela Merkel. Zdaniem analityków walutowych Danske Bank, wybory do Bundestagu mogą pobudzić oczekiwania na średnioterminowe wzrosty kursu euro.Kurs euro spadnie do 1,15 USD

Analitycy walutowi Danske Bank pozostają niedźwiedzio nastawieni względem notowań wspólnej waluty, prognozując spadek kursu euro względem dolara amerykańskiego w ciągu najbliższych kilku miesięcy do 1,15 USD. Niemniej jednak, w związku ze zmianą priorytetów w Unii Europejskiej i większym naciskiem na politykę fiskalną, dostrzegają oni także potencjał do wzrostów kursu euro w średnim terminie.

Weź udział w bezpłatnym webinarze i
poznaj 7 kroków jak zbudować zyskowną strategię inwestycyjną

EURUSD Weekly

Kluczowe wybory w UE zwiększają nacisk na politykę fiskalną strefy euro

W tym kontekście, wskazują oni, że inwestorzy z uwagą będą przyglądać się wyborom federalnym u naszych zachodnich sąsiadów. Przypomnijmy bowiem, że po 16 latach sprawowania władzy, Angela Merkel nie będzie ponownie kandydować na stanowisko kanclerz Niemiec, o czym po raz pierwszy poinformowała już w październiku 2018 roku.

Ekonomiści Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG), jednej z najwiekszych grup finansowo-bankowych na świecie dostrzegają również możliwość zwiększenia średnioterminowych zakupów przez globalnych zarządzających rezerwami, co w ich ocenie także wsparłoby euro.

– Nie widzimy żadnego oporu wobec zielonej agendy w krajach UE, ponieważ nikt nie ośmiela się twierdzić, że inwestycje związane z ekologią i zrównoważonym rozwojem są marnotrawstwem lub wręcz złem – wskazali eksperci  dodając, iż w tej chwili poluzowanie faktycznych poglądów UE na politykę fiskalną jest jedynie fikcją, ale może stać się tematem rynkowym w 2022/23 roku dla EUR/USD.

W ich ocenie, luźniejsza polityka fiskalna zwiększyłaby międzynarodowy popyt na obligacje strefy euro. Pojawiłaby się również możliwość mniej akomodacyjnej polityki monetarnej ze strony Europejskiego Banku Centralnego (EBC).

invest

MUFG nie spodziewa się jednak, aby euro poczyniło znaczące postępy w krótkim terminie, ale zauważa, że wyceny są atrakcyjne i istnieje możliwość, aby globalni menedżerowie rezerw zwiększyli swoje udziały w euro w średnim terminie.

MUFG zauważa, że odsetek rezerw utrzymywanych w euro spadł do około 20% z 25-27% przed kryzysem zadłużenia.

– Nasza analiza wyceny wskazuje, że EUR znajduje się na relatywnie tanich poziomach – wskazali.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kernel akcje opinie | xtb akcje | euro korona islandzka | notowania biomed lublin | orange akcje kupno | lotos akcje cena | notowania pekao | kurs zł |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułSpadki na giełdach, wzrosty na kursach walut. Czwartkowe kursy: euro 4,581 zł, dolar 3,894 zł
Następny artykułIndeks DAX zyskuje podczas dzisiejszej sesji 0,7 procent. Fed ma jednak zagwozdkę
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here