Naga MarketsEuro i juan w górę - kurs dolara sygnalizuje początek problemów na rynku Forex?Kurs euro (EUR/USD) próbuje w górę, mimo słabszych danych

O ile wstępne szacunki dla rocznego PKB Niemiec za ubiegły rok nie zaskoczyły, to publikowane o godz. 11:00 dane o bilansie handlowym i produkcji przemysłowej dla całej strefy euro, wypadły już gorzej. To nie przeszkadza jednak euro w marszu w górę. We wczorajszym wpisie zwracałem uwagę na sygnał płynący z dziennego oscylatora RSI9 dla EURUSD. Dzisiaj widać wyraźniej, że linia spadkowa została wybita, ale jeszcze nie na instrumencie bazowym. Tutaj opór przebiega przy 1,1147.

EUR/USD D1

Krążące spekulacje po rynku dotyczące tego jak w praktyce miałaby wyglądać realizacja porozumienia handlowego USA-Chiny, jakie zostanie dzisiaj po południu (godz. 17:30) uroczyście zawarte, nieco podbijają awersję do ryzyka, na czym próbuje korzystać JPY. Na wykresie dziennym USDJPY utworzyła się wczoraj spadkowa świeca doji, a dzisiaj notowania zeszły poniżej 110,00. Teoretycznie może to sugerować ruch powrotny w stronę obszaru wsparcia wokół 109,70, który bazuje na grudniowych szczytach. Dopiero jego złamanie będzie poważniejszym sygnałem, że wchodzimy w korektę ostatniej zwyżki. Aby takowy się pojawił, potrzebne byłoby też ochłodzenie nastrojów na rynkach akcji i generalnie realizacja zysków na tzw. ryzykownych aktywach.

USD/JPY D1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here