Naga Markets

Ile kosztuje euro? Kurs euro do złotego EUR/PLNKurs głównej pary walutowej EUR/USD spadł wczoraj z lokalnego szczytu 1,0480 – napędzany przez słabsze dane PPI w USA. Z kolei dzisiejsze odczyty z USA wydają się być drugorzędne, ale mogą okazać się korzystne dla dolara, jeśli sprzedaż detaliczna i produkcja przemysłowa okażą się mocne. Jednocześnie gubernator Banku Anglii Andrew Bailey i współpracownicy składają dziś zeznania przed Komisją Specjalną ds. Skarbu, co może mieć wpływ na funta.

Kurs euro (EUR) w obliczu trwającej korekty – ING

W związku z wydarzeniami w Polsce uwaga inwestorów może również powrócić na rynki energii. Sytuację w Europie z pewnością nie poprawi zbliżające się embargo na eksport rosyjskiej ropy, które ma rozpocząć się na początku grudnia. Potencjalnie stanowi to zagrożenie dla walut europejskich, w tym dla złotego, jeśli ceny energii ponownie wzrosną. W dzisiejszym kalendarzu jest wielu prelegentów Europejskiego Banku Centralnego, a EBC opublikuje swój półroczny raport o stabilności finansowej.

Spodziewaj się dużego skupienia na regulacji niebankowego sektora finansowego po niedawnej klęsce brytyjskiej branży funduszy emerytalnych. Uwagi EBC z tego tygodnia dotyczące tego raportu doprowadziły do ​​wniosku, że ryzyko finansowe w regionie znacząco wzrosło – napisano w raporcie ING.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Eksperci wskazują, że kurs EUR/USD powinien pozostać w wąskim zakresie 1,0270-1,0500 w nadchodzących sesjach. Taki scenariusz zakłada brak poważnej eskalacji w geopolityce. Jednocześnie analitycy wskazali okolice 1,05/1,06 jako możliwe maksima od teraz do końca roku.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Kurs funta (GBP): Bank Anglii ponownie w centrum uwagi

Gubernator BoE Andrew Bailey i współpracownicy składają dziś zeznania przed Komisją Specjalną ds. Skarbu o godzinie 15:15 czasu środkowoeuropejskiego. Oczekuje się, że przesłanie będzie bardzo podobne do tego, które padło na spotkaniu politycznym na początku tego miesiąca.

Nie spodziewamy się, że podwyżki o 75 pb staną się powszechne, a wycena rynkowa cyklu zacieśnienia ostatecznie okaże się zbyt agresywna – wskazano w raporcie.

XTB

Jednocześnie kurs pary walutowej GBP/USD osiągnął wczoraj przez krótki czas szczyt powyżej 1,20.

Poziom 1,20 wydaje się być solidnym oporem. Dodatkowo istnieje duże ryzyko związane z jesiennym budżetem, które powinno być negatywne dla funta szterlinga – podsumowano.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zdaniem ekonomistów z MUFG Banku, „kabel” ma szansę na dalsze odbicie w związku z trwającą wyprzedażą dolara. Jednak mimo chwilowej siły funta szterlinga, stratedzy z ING prognozują, że w nadchodzących miesiącach notowania wrócą do poziomu 1,10.

Tymczasem ekonomiści z ABN Amro zrewidowali swój pogląd na przyszłą politykę Europejskiego Banku Centralnego (EBC). Teraz prognozują wyższą stopę końcową, ale z cięciami już pod koniec 2023 r. Z kolei analitycy z Danske Banku nadal posiadają niedźwiedzie nastawienie względem pary EUR/USD w nadchodzących i powrotu do dołka 0,95. „Edek” konsoliduje na początku nowego tygodnia w okolicach 1,0340.

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułPrognoza kursu euro: recesja wciąż możliwa, ale perspektywy uległy poprawie
Następny artykułKursy walut NBP. Ile kosztuje dolar, euro, frank i funt w środę 16 listopada 2022 r.?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here