Naga Markets

Gdy spojrzymy na wykres dwóch najważniejszych walut Europy – euro i funta brytyjskiego zauważymy, że notowania od marca 2020 utworzyły formację trójkąta prostokątnego, którego wsparcie wielokrotnie służyło jako opór, a po jego pokonaniu w maju ub. roku stało się wsparciem.

  • czy to koniec konsolidacji na EURGBP
  • magiczne wsparcie na 0.8862

To już szóste podejście do przełamania tego poziomu. Nieczęsto się zdarza by w tak wyraźny sposób rynek zaznaczał decyzyjny poziom, dlatego warto śledzić zachowanie ceny w tym obszarze by dołączyć do rynku w odpowiednim momencie.EURGBP
EURGBP Daily – cena zbliża się do ważnego wsparcia, jego pokonanie może zwiększyć dynamikę spadków

Poziom 0.8862 był już “atakowany” przez sprzedających sześciokrotnie , za każdym razem popyt nie pozwolił na jego pokonanie.
Dzisiejsze spadki na EURUSD i lekkie wzrosty na kablu spowodowały, że cena ponownie dość dynamicznie zmierza do tego silnego wsparcia.

W analizie z poniedziałku wskazałem na duże prawdopodobieństwo wzrostowej korekty na indeksie dolara (DXY) co może spowodować spadki na parze EURUSD. Jeżeli ten scenariusz się spełni to para EURGBP  pokona wsparcie 0.8862 i spadki mogą zyskać na dynamice. Dobrym poziomem dla podaży będzie strefa popytu zaczynająca się na 0.8720.

Polecam:

Rok 2020 – wygrani, przegrani i niespodzianki. Część I

Rok 2020 – wygrani, przegrani i niespodzianki. Część II

Analizy na bieżąco: https://t.me/TradewithDargoChcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here