Czwartkowa sesja przebiega na rynkach walutowych niezwykle interesująco. Na przestrzeni ostaniach godzin poznaliśmy bowiem kilka istotnych raportów makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji ekonomicznej, politycznej i gospodarczej świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w czwartek, 10 czerwca 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,6920 zł 10.06.2021, godzina 13:00
Kurs euro EURPLN 4,4865 zł 10.06.2021, godzina 13:00
Kurs funta GBPPLN 5,1971 zł 10.06.2021, godzina 13:00
Kurs franka CHFPLN 4,1159 zł 10.06.2021, godzina 13:00

Kurs euro wzrósł o ponad 5 groszy

Kurs euro wzrasta w trakcie czwartkowej sesji o ponad 1 grosz, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od poniedziałku aprecjacji do ponad 5 groszy. Wskutek tej zwyżki, notowania wspólnej waluty pokonały horyzontalny opór w wysokości 4,4730 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs euro mógłby wzrosnąć nawet do 4,51 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka szwajcarskiego wzrósł o 6 groszy

Kurs franka szwajcarskiego wzrasta w czwartek o ponad 1 grosz, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od minionego tygodnia aprecjacji do ponad 6 groszy. Spoglądając na notowania pary walutowej CHF/PLN zauważymy, że wskutek tych wzrostów, kurs franka znalazł się powyżej technicznego oporu w wysokości 4,11 zł i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, notowania szwajcarskiej waluty mogłyby wzrosnąć nawet powyżej 4,17 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o 5 groszy

Kurs funta spadł między 11 maja a 7 czerwca br. o ponad 17 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 29 marca br. deprecjacji do ponad 34 groszy. Spadki te zatrzymały się dopiero w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 5,1450 zł, gdzie na początku tego tygodnia pojawiła się reakcja popytowa. Od tego czasu kurs funta wzrósł o ponad 5 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs funta mógłby wzrosnąć w najbliższym czasie w okolice 5,23 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara konsoliduje

Kurs dolara wzrasta w czwartek o nieco ponad 1 grosz. Warto zwrócić jednak uwagę, że notowania amerykańskiej waluty w dalszym ciagu utrzymują się w stosunkowo wąskiej konsolidacji, której górne ograniczenie stanowi ostatnio pokonane wsparcia (teraz opór) w wysokości 3,6920 zł. Dopóki poziom ten nie zostanie trwale pokonany, ciężko mówić o potencjalne do większej aprecjacji kursu dolara.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: euro kurs online | gpw pkn orlen | wartość złotego | kursy kryptowalut prognozy | pzu kurs | ropa notowania | mercator kurs akcji | biomed-lublin akcje |Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBank Pekao umożliwił klientom założenie firmy w aplikacji mobilnej PeoPay
Następny artykułING BSK: 44% klientów e-bankowości ocenia, że technologia pomoże w inwestowaniu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here