Euro i frank wymazują wczorajsze straty wobec złotego. Dolar i funt także na plusie we wtorek 2 grudnia
Pary walutowe z polskim złotym

Podczas środowej sesji możemy obserwować kompletny odwrót na parach walutowych z polskim złotym. Nasza krajowa waluta oddaje wczorajsze zyski w ujęciu do euro, dolara, funta i franka. Największą zmienność obserwujemy na franku, para walutowa CHF/PLN rośnie ponad 1,3%. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty oddaje wczorajsze umocnienie
  • Kurs euro i franka mocno w górę
  • Funt brytyjski się poniżej 5 zł
  • EUR zyskuje ponad 1% do złotego
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7107 zł 02.12.2020, godzina 17:40
Kurs euro EURPLN 4,4877 zł 02.12.2020, godzina 17:40
Kurs funta GBPPLN 4,9545 zł 02.12.2020, godzina 17:40
Kurs franka CHFPLN 4,1433 zł 02.12.2020, godzina 17:40

Kurs euro wymazuje wczorajsze straty

Patrząc na wykres EUR/PLN widać, że euro wyraźnie zyskuje dziś do złotego. Notowania wybiły podczas wczorajszej sesji poniżej lokalnych dołków, jednak dziś sprzedający kompletnie odpuścili, przez co na interwale D1 rysuje się pro wzrostowa formacja objęcia hossy. Niemniej warto zauważyć, że dopóki strefa oporowa przy poziomie 4,50 zł nie zostanie pokonana, wzrosty nie są jeszcze przesądzone.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs dolara ponownie odbija od wsparcia przy 3,69 zł

Patrząc technicznie na wykres D1, notowania USD/PLN odbijają od strefy wsparcia przy poziomie 3,69 zł, o której pisaliśmy w ostatniej analizie. Miejsce to wynika z ostatnich dołków oraz szerokiego mierzenia 61,8% Fibonacciego z interwału W1. Niemniej aby myśleć o większych wzrostach, kurs musiałby wrócić powyżej strefy oporowej przy 3,77 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN wybija geometrię 1:1

Na kursie funta do złotego doszło wczoraj do wybicia dołem szerokiego układu geometrycznego, który od dłuższego czasu powstrzymywał sprzedających. Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, możliwe są więc dalsze spadki. Niemniej należy zauważyć, że kurs odbił się od mierzenia 61,8% ostatniej fali wzrostowej, które powinno stanowić w krótkim terminie kluczowe wsparcie.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs franka odrabia wczorajsze straty 

W sodę możemy obserwować silne 1,35% wzrosty na kursie franka szwajcarskiego do polskiego złotego. Notowania testują właśnie strefę oporową wynikającą z wcześniejszych reakcji cenowych oraz mierzenia 23,6% Fibonacciego ostatniej fali spadkowej. Najbliższe wsparcie znajduje się na poziomie wczorajszych dołków czyli przy poziomie 4,0830 zł

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here