Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle spokojnie. Wszystko to za sprawą stosunkowo niedużej ilości zaplanowanych na dziś publikacji makroekonomicznych, wśród których na szczególną uwagę zasługiwało jedynie kilka.

Te artykuły również Cię zainteresują
Punktualnie o godzinie 8:00 poznaliśmy najnowsze dane dotyczące sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii. Z raportu ONS wynika, że jej wartość spadła w marcu br. aż o 3,7% w stosunku do lutego br. i o 4,1% w stosunku do marca 2019 r. Warto zwrócić uwagę, że jest to pierwszy spadek retail sales od października 2017 roku. Wówczas deprecjacja wynosiła jednak zaledwie 0,3%, podczas gdy obecnie jest to aż 5,8%, co jest największym spadkiem brytyjskiej sprzedaży detalicznej w historii.

W godzinach popołudniowych amerykański Census Bureau poinformował także, że nowe zamówienia na wyprodukowane dobra trwałe w marcu 2020 spadły o 36 miliardów dolarów, czyli 14,4 procent, do poziomu 213,2 miliarda dolarów. Jest to największy spadek zamówień na dobra trwałe od sierpnia 2014 r.

Jeden z ostatnich wartościowych raportów dzisiejszej sesji jak i całego tygodnia opublikowany został natomiast przez Uniwersytet Michigan. Mowa tu oczywiście o finalnym odczycie indeksu zaufania konsumentów Uniwersytetu Michigan za kwiecień br.

Wskaźnik oceny obecnej sytuacji spadł o 29,4 pkt. w ciągu ostatniego miesiąca i o 40,5 pkt. w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, natomiast wskaźnik oczekiwań względem przyszłości zanotował mniejsze spadki – o 9,6 pkt. w ciągu ostatniego miesiąca i o 22,0 pkt. od lutego.

– O ile spadek obu wskaźników wskazuje na trwającą recesję, o tyle luka odzwierciedla przewidywany cykliczny charakter koronaawirusa. W najbliższych tygodniach, gdy kilka państw ponownie otworzy swoje gospodarki, więcej informacji dotrze do konsumentów na temat tego, czy zniesienie lockdownu może spowodować ponowne wystąpienie infekcji koronaawirusowych. Reakcje konsumentów na złagodzenie restrykcji będą miały kluczowe znaczenie, albo będą wywierać dalszą presję na państwa, aby ponownie otworzyły swoje gospodarki, albo będą wywierać dodatkową presję, aby rozszerzyć ograniczenia, nawet jeśli będzie to miało negatywne skutki dla perspektyw gospodarczych – czytamy w raporcie.

Euro i Frank największymi wygranymi piątkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 16:00 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do dolara kanadyjskiego i australijskiego, funta oraz dolara nowozelandzkiego. Jego deprecjację dostrzec można było natomiast w relacji do jena japońskiego, franka szwajcarskiego i euro.

Piątkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 16:00 | Źródło: finviz.com

Kurs funta odrzuca techniczny opór

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że w wyniku niedawnych spadków rynek wybił dołem z kanału wzrostowego. Późniejsza deprecjacja dotarła w okolice kolejnego wsparcia, gdzie pojawiła się reakcja popytowa. W wyniku krótkotrwałych wzrostów doszło już do re-testo dolnego ograniczenia kanału i jeżeli tylko opór ten zostanie trwale odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych spadków.

Kurs funta do dolara amerykańskiego
GBPUSD H1

USDJPY wciąż w konsolidacji

Spoglądając na notowania pary walutowej USDJPY zauważymy, że rynek ten od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. Abyśmy mogli mówić o potencjalne do jakichś większych wzrostów czy spadków, najpierw musiałoby dojść do trwałego wybicia z tej konsolidacji. Dopiero kierunek owego wybicia określi bowiem przyszłą tendencją.

Kurs dolara do jena japońskiego
USDJPY H4

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCCC przyspieszy wydatki, aby później uzyskiwać 200 mln zł/r dodatk. oszczędności
Następny artykułAkcje CD Projekt jeszcze nigdy nie były tak drogie. CDR testuje poziom 370 zł
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here