• Złoty koryguje we wtorek, po poniedziałkowym teście nowych maksimów w stosunku do dolara i euro,
  • Kurs euro oraz kurs dolara odbijają, są jednak nadal blokowane przez lokalne opory, kolejno na 4,28 zł oraz 3,84 zł,
  • Frank traci we wtorek, korzysta jednak ze wsparcia na wysokości 3,88 zł,
  • Funt jako jedyny wydaje się być odporny na siłę złotego i niepewność związaną z Brexitem. Kolejną sesję z rzędu GBPPLN porusza się pod oporem 4,99 zł.

ile kosztuje euro dolar frank funt kurs notowania wiadomosci

Chociaż złotówka we wtorek delikatnie traci, to tak naprawdę zbyt wiele nie ulega zmianie. Notowania USDPLN nadal poruszają się pod oporem 3,84 zł, a EURPLN nie potrafią poradzić sobie z poziomem 4,28 zł. Frank kontynuuje skromną wyprzedaż i kolejny tydzień z rzędu korzysta ze wsparcia na 3,88 zł, a funt utknął pod 4,99 zł czekając na głosowanie w sprawie Brexitu. Sprawdź jak cena złotego może zmieniać się w bieżącym tygodniu.

We wtorek, 22 października 2019 roku, po godzinie 11:50 kursy walut do złotego prezentowały się następująco:

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2793 Euro
USDPLN 3,8406 dolar
GBPPLN 4,9726 funt
CHFPLN 3,8856 frank

Kurs dolara blokowany przez ważny opór na 3,84 zł. USDPLN pod minimami z sierpnia

Po poniedziałkowym teście nowych minimów, kurs dolara we wtorek próbuje skromnie odbijać i zyskuje do złotego 0,15%. Cena utrzymuje się jednak cały czas poniżej wsparcia na wysokości minimów sierpniowych (3,84 zł), w związku z czym presja podażowa powinna nadal obowiązywać. Warto przypomnieć, że notowania USDPLN od maksimów z początku miesiąca tracą już 18 groszy.

Notowania USDPLN na wykresie dziennym
Notowania USDPLN na wykresie dziennym

Euro również próbuje zatrzymywać spadki. EURPLN poniżej 4,28 zł

Nie tylko kurs dolara we wtorek próbuje zatrzymywać spadki do złotego, próbę korekty widać również na wykresie euro. Podobnie jednak jak w przypadku USDPLN, EURPLN utrzymuje się pod lokalnym oporem (4,28 zł), w związku z czym cały czas istnieje szansa dalszej deprecjacji, w kierunku 4,24 zł, gdzie wypadają minima lipcowe.

Notowania EURPLN na wykresie dziennym
Notowania EURPLN na wykresie dziennym

Frank nadal stabilnie nad 3,88 zł. Kurs CHFPLN znalazł nowe wsparcie?

Od zeszłego tygodnia notowania CHFPLN poruszają się tuż nad poziomem 3,88 zł, który pełni rolę lokalnego wsparcia. Co prawda kurs franka we wtorek marginalnie traci (0,1%), jednak wspomniana strefa nadal zapewnia ważną poduszkę bezpieczeństwa. Jej ewentualne wybicie umożliwiłoby dalszą deprecjację, w kierunku 3,84 zł, gdzie przebiegają maksima czerwcowe.

Notowania CHFPLN na wykresie dziennym
Notowania CHFPLN na wykresie dziennym

Kurs funta pozostaje stabilny. GBPPLN nie reaguje na niepewność związaną z Brexitem

Na wtorkowy wieczór zaplanowano kolejne głosowanie w brytyjskim parlamencie w sprawie Brexitu, kurs funta zdaje się jednak niewzruszony tym faktem i utrzymuje się na lokalnych maksimach. Notowania GBPPLN od zeszłego tygodnia testują 4,99 zł, gdzie przebiega istotny poziom oporu.

Gdyby brytyjski parlament przyjął dzisiaj ugodę ws. Brexitu wynegocjowaną przez premiera Johnsona w Brukseli, wtedy strefa mogłaby zostać bez większego problemu pokonana.

GBPPLNDaily 22 października 2019
Notowania GBPPLN na wykresie dziennym

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here