Ile kosztuje euro, dolar, frank, funt? Aktualne kursy walut CHF, EUR, USD, GBP -25 maja 2019Polski złoty szuka stabilizacji w środku tygodnia oczekując na ważne informacje z rodzimego rynku (dotyczące wyborów i ratingu w zakresie długu) oraz z rynków międzynarodowych (w związku z ponownym startem negocjacji w ramach wojny handlowej). Pokazuje to między innymi kurs euro i kurs dolara, które spoczęły na lokalnych wsparciach. Z kolei kurs funta silniej tracił reagując na rosnąca niepewność wokół zbliżającego się wielkimi krokami Brexitu. Sprawdź jak kształtowały się notowania walut w środę, 9 października 2019 roku, o godzinie 11:00.

  • Euro i dolar przy wsparciach, kolejno 4,32 oraz 3,94 zł
  • Funt silniej traci przez Brexit i osuwa się we wtorek o 0,6%
  • Frank próbuje pokonywać lokalny opór, kończy się to jednak fiaskiem
  • Środa rozpoczyna się spokojnie na rynku Forex
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,3228 Euro
USDPLN 3,9341 dolar
GBPPLN 4,8214 funt
CHFPLN 3,9629 zł frank

Dolar niezmiennie w okolicach 3,94 zł. Kurs USDPLN łapie oddech

Kolejna sesja w tym tygodniu i kolejny dzień bez istotniejszych zmian dla USDPLN. Kurs dolara balansuje na granicy 3,94 zł oraz 50-okresowej średniej ruchomej, łapiąc oddech po zeszłotygodniowej deprecjacji. W związku z napięciami dotyczącymi wojny handlowej widać marginalne spadki w zakresie 0,2%, jednak w szerszej perspektywie sytuacja wydaje się pozostawać stabilna:

Kurs dolara w miejscu w okolicach 3,94 zł. USDPLN D1
Kurs dolara w miejscu w okolicach 3,94 zł. USDPLN D1

Kurs euro przyklejony do wsparcia. EURPLN również w miejscu

W momencie gdy w miejscu stoi dolar, nigdzie nie wybiera się również euro, co widać także na parze walutowej EURUSD. Spoglądając jednak na rodzime podwórku widać, że eurozłoty zatrzymywał się na wsparciu tuż pod 4,32 zł i od początku tygodnia nie ma zamiaru przesuwać się wyżej lub niżej. Notowania EURPLN poruszają się w jednogroszowym kanale zmienności i presja sugeruje rosnącą możliwość wybicia konsolidacji dołem. Dopóki to jednak nie nastąpi równie prawdopodobny wydaje się powrót cen w okolice 4,40 (zgodnie z zasadą handlu w konsolidacjach).

kurs euro EURPLN 9 października
Kurs euro bez większej zmienności. EURPLN D1

Funt osuwa się na miesięczne dołki. Notowania GBPPLN testowały 4,80 zł

W trakcie wtorkowej sesji kurs funta osuwał się o 0,6% i testował najniższe poziomy od ponad miesiąca. W środę widać brak zdecydowania i GBPPLN próbował spadać oraz wzrastać, ostatecznie około godziny 11:00 poruszając się w okolicach cen otwarcia dnia na 4,82 zł. Niepewność wokół zbliżającego się wielkimi krokami Brexitu powoduje, że inwestorzy z coraz mniejszą dozą przychylności spoglądają w kierunku szterlinga.

Kurs funta traci przez napięcia związane z Brexitem. GBPPLN D1
Kurs funta traci przez napięcia związane z Brexitem. GBPPLN D1

Kurs franka po nieudanej próbie wybicia oporu. CHFPLN przegrywa z 3,98 zł

W momencie gdy euro i dolar spokojnie „przesiadują” na lokalnych wsparciach, kurs franka okazał się bardziej niecierpliwy i próbował odbijać, atakując we wtorek strefę oporu na 3,98 zł (wzmacnianą przez średnią ruchomą). Podejście zakończyło się jednak fiaskiem i w środę przynosi automatyczną korektę, w ramach której notowania CHFPLN osuwają się o niemal 0,3%.

kurs franka CHFPLN 9 października
Kurs franka po nieudanej próbie wybicia oporu. CHFPLN D1

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here