Naga MarketsAnalizę kursu euro do franka (EUR/CHF) rozpoczniemy od wykresu tygodniowego. Tam jak widać cena dotarła pod koniec marca do kluczowego wsparcia przy 1,1182, które od września 2018 roku powstrzymywało sprzedających przed dalszą ekspansją.

Inside bar na wykresie tygodniowym

EUR/CHF - wykres tygodniowy - 19 kwietnia 2019
EUR/CHF – wykres tygodniowy – 19 kwietnia 2019

Zamknięcie notowań tygodniowych pod tym poziomem dawało szansę na kontynuację spadków. Jednak kolejny tydzień po wybiciu 1,1182 zamknął się z powrotem ponad tym poziomem, ale w zakresie sesji z poprzedniego tygodnia. Tym samym powstała formacja inside bar na wysokim interwale czasowym.

Jak widać na wykresie powyżej, wybicie z inside bara nastąpiło góra, przeciwnie do dominującego kierunku. Dzięki temu wcześniejsze przełamanie wsparcia przy 1,1182 można było uznać za fałszywe.

Silny wzrost po wybiciu z inside bar zaprowadził notowania do linii trendu biegnącej od szczytu z października 2018 roku. Teraz możemy przejść od wykresu dziennego, by lepiej przyjrzeć się aktualnej zwyżce.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

Inside bar, tym razem na wykresie dziennym 

EUR/CHF - wykres dzienny - 19 kwietnia 2019
EUR/CHF – wykres dzienny – 19 kwietnia 2019

Środowe (świeca matka) zamknięcie miało miejsce ponad wspomnianą wyżej linią trendu. Jednak wzrostów nie udało się kontynuować podczas wczorajszej sesji. Ponownie na wykresie zagościł inside bar.

Jako, że formacja inside bar występuje na oporze po długim ruchu wzrostowym, pojawia się   szansa na jego korektę. Przy takim scenariuszu, wybicie dołem (zamknięcie pod minimami świecy ze środy) otwierałoby drogę spadkom w kierunku 1,1322 – 1,1306. Kolejny cel w przypadku kontynuacji spadków stanowiłaby strefa przy 1,1253/60.

Alternatywnie, wybicie górą z formacji inside bar odsłoniłoby istotny opór horyzontalny w okolicach 1,1490, który zbiega się ze zniesieniem 38,2% całego trendu spadkowego w jakim porusza się EUR/CHF.


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here