Naga MarketsEuro (EUR/USD) korzysta ze wsparcia, kurs dolara (USD/JPY) umacnia się do jenaEfektem ubocznym pandemii jest powrót starych problemów z deflacją w Japonii, z którą decydenci w Banku Japonii zmagają się od lat. Jednym z czynników mogących nasilać ten problem jest nazbyt silna, lokalna waluta

Kurs dolara (USD/JPY) – decydenci nie chcą silnego jena

Nie jest większą tajemnicą, że japońscy ekonomiści chętnie widzieliby USDJPY powyżej poziomu 120, a nie przy 103 jak miało to miejsce w ostatnich tygodniach. To jednak tylko myślenie życzeniowe, gdyż niepisaną zasadą przyjętą przez kraje G-7 jest nieinterweniowanie na rynku walutowym. Tym samym próbuje się sięgać po inne możliwości. Dzisiaj pojawiły się informacje, że BOJ może rozważyć już w marcu dokonanie modyfikacji przy programie kontroli rentowności, czy też programie skupu aktywów (nabywanie ETF-ów).

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny USDJPY

Technicznie mamy mocne wybicie z ostatniej konsolidacji na dziennym układzie. Teraz opór przy 104,40 zamienił się we wsparcie.

Kurs euro (EUR/USD) – dane makro wspierają euro?

Wczoraj mieliśmy publikację szacunków styczniowej inflacji w Niemczech, która zaskoczyła mocno na plus wzrostem o 1,6 proc. r/r (HICP). Dzisiaj z kolei optymistycznie wypadł odczyt PKB za IV kwartał – gospodarka wzrosła o 0,1 proc. k/k. To wszystko sprawia, że rynek coraz bardziej dostrzega to, że EBC będzie miał ograniczone możliwości do przeciwdziałania aprecjacji euro wbrew temu, co próbują twierdzić niektórzy przedstawiciele tej instytucji.

Wpływ wspomnianych na rynek EURUSD jest taki, że mniej poddaje się on huśtawce nastrojów inspirowanej zmianami indeksów na Wall Street. Niemniej trudno będzie o wzrosty na tej parze bez poprawy globalnego sentymentu. Oporami nadal pozostają okolice 1,2135 i 1,2176. Wsparcia to rejon 1,2090 i dalej 1,2052.

Wykres dzienny EURUSDConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here