Naga MarketsEuro (EUR/USD) i funt (GBP/USD) korygują. Kurs dolara mocniejszy we wtorekWe wtorek rano dolar pozostaje nieznacznie mocniejszy na szerokim rynku po ruchu, który został zainicjowany jeszcze wczoraj po południu. Powodem jest większa nerwowość na rynkach akcji, chociaż Wall Street ostatecznie zamknęła się wczoraj na niewielkich plusach

Kurs euro (EUR/USD) – to tylko korekta?

Po wczorajszym odbiciu od rejonu oporów przy 1,2176, dzisiaj spadek kursu EURUSD jest kontynuowany, ale jego dynamika nie jest szczególnie duża. Teoretycznie na rynku znów mówi się o sytuacji politycznej we Włoszech, ale dopóki nie przerodzi się ona w realną perspektywę przedterminowych wyborów, to wydaje się, że będzie ona z czasem coraz bardziej ignorowanym wątkiem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tym samym kluczem dla przyszłości EURUSD w krótkim terminie będą teraz oczekiwania wobec jutrzejszego posiedzenia FED, oraz to, czy Wall Street będzie potrafiła wymazać niekorzystne wrażenie po wczorajszym, popołudniowym tąpnięciu notowań.

Wykres dzienny EURUSD

Technicznie dzisiejsze minimum wypadło nieznacznie niżej od wczorajszego, a rynek zdołał naruszyć bariery 1,21, co może sugerować wyhamowywanie impetu korekty spadkowej. Niemniej poczekajmy do wieczora – wsparcia to okolice 1,2090 i 1,2052. Opory to okolice 1,2130-35, oraz wspomniane na początku 1,2176.
ZamknijZobacz wszystkie Komentarze

Kurs funta (GBP/USD) – odbicie od krótkoterminowej linii trendu wzrostowego

Notowania GBPUSD po nieudanej próbie wyjścia ponad 1,37 wczoraj rano, w kolejnych godzinach kierowały się w dół, a wieczorne podbicie risk-off doprowadziło ostatecznie do przetestowania okolic 1,3608 dzisiaj nad ranem. Są one zbieżne z rysowaną od dołka z 11 stycznia linią trendu wzrostowego. W kolejnych godzinach funt odbił, w czym pomogły całkiem przyzwoite jak na szerzącą się na Wyspach pandemię COVID, dane z rynku pracy.

Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wzrosła w grudniu zaledwie o 7 tys., podczas kiedy w listopadzie było to 38,1 tys. W listopadzie odnotowaliśmy też mniejszy wzrost bezrobocia (do 5,00 proc.), oraz wyższą od spodziewanej dynamikę wynagrodzeń – chociaż akurat ten okres to już historia, biorąc pod uwagę nasilenie lockdownu w grudniu.

Wykres dzienny GBPUSD

Niemniej funt dostał dzisiaj preteksty i z nich korzysta. Jeżeli przyjąć założenie, że sentyment na rynkach będzie się poprawiać przed jutrzejszym posiedzeniem FED, to notowania GBBPUSD mają szanse na ponowny test rejonu 1,37.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here