Naga MarketsEuro (EUR/PLN) nadal nad 4,53 zł. Kurs franka trzyma się we wtorek 4,21 złWtorkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie PLN. Również dolar pozostaje relatywnie stabilny. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5404 PLN za euro, 3,7434 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2107 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1074 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,175% w przypadku obligacji 10-letnich.

Wtorkowe kursy walut: spokojnie na rynku Forex

Początek tygodnia na rynku walutowym nie przyniósł większych emocji. Widoczne jest jednak lekkie podbicie awersji do ryzyka wraz z kolejnymi doniesieniami dot. skuteczności i dostępności szczepionek. Różna efektywność produktów na różne grupy wiekowe powoduje, iż być może będzie trzeba zmodyfikować plany, i tak opóźnionych już, szczepień. Tym samym ewentualne obostrzenia anty-COVID19 mogą zostać z nami dłużej. Spekuluje się jednak o otwarciu handlu już od początku lutego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Globalnie trwa wyczekiwanie na pakiet stymulacyjny Bidena. Lokalnie dane za grudzień dot. produkcji przemysłowej wypadły powyżej prognoz (11,2% r/r vs oczek. 8.7% r/r). Brak było jednak większej reakcji na rynku. PLN jest zawieszony pomiędzy działaniami NBP a reakcją na ruchy na eurodolarze.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. NBP poda dane dot. podaży pieniądza w ujęciu M3 za grudzień. W regionie warto bliżej przyjrzeć się decyzji MNB dot. stóp procentowych na Węgrzech.

Z rynkowego punktu widzenia EUR/PLN pozostaje nad 4,53 PLN. Schematy konsolidacji widoczne są również na pozostałych zestawieniach związanych ze złotym.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here