Kursy walut Forex: euro, dolar, funt i frankZłotówka kolejny dzień z rzędu udowadnia, że chce się umacniać i skromnie pogłębia lokalne maksima w stosunku do głównych konkurentów na rynku walutowym. W efekcie dolar jest najsłabszy od 8 tygodni, euro od 10, a kurs franka chwilowo osuwa się pod 3,90 zł i testuje poziomy z lipca. Wzrostom PLN opiera się jedynie kurs funta, który we wtorek ponownie odbija i powraca nad 4,92 zł. Sprawdź jak kształtują się kursy walut w pierwszej połowie tygodnia.

  • Polski złoty stabilny po wyborach, próbuje kontynuować zeszłotygodniowe umocnienie
  • Euro, dolar i frank utrzymują się na średnioterminowych minimach
  • Jedynie kurs funta stoi w opozycji i próbuje nadal rosnąć, odrzucając poniedziałkową deprecjację
  • Zdaniem analityków kurs euro może ponownie przykleić się do okolic poziomu 4,30 zł
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2945 Euro
USDPLN 3,8924 dolar
GBPPLN 4,9347 funt
CHFPLN 3,9018 frank

Dolar najsłabszy od 14 sierpnia. Kurs USDPLN pogłębia lokalne minima

Notowania USDPLN w trakcie wtorkowego przedpołudnia testowały najniższe poziomy od połowy sierpnia, czyli od dwóch miesięcy, próbując naruszać granicę 3,89 zł. Kurs dolara jest skutecznie blokowany przez okrągły opór na wysokości 3,90 zł i na razie nic nie wskazuje na to, że presja spadkowa zostanie zatrzymana. W związku z tym para walutowa może celować w maksima majowe wypadające na 3,86 zł.

Dolar z potencjałem kontynuowania spadków w stosunku do złotego. USDPLN D1
Dolar z potencjałem kontynuowania spadków w stosunku do złotego. USDPLN D1

Kurs euro również pogłębia dołki. EURPLN pogłębia 10-tygodniowe dołki

Coraz bliżej poziomu 4,2900 zł znajduje się kurs euro, co oznacza próbę pogłębiania lokalnych minimów oraz 10-tygodniowych dołków. EURPLN zostawia w tyle dawne wsparcie i zmierza w stronę wsparć znajdujących się kolejno na 4,27 zł oraz 4,24 zł. Jednak zdaniem analityków notowania eurozłotego powinny stabilizować się właśnie w okolicach 4,30 i podobnie jak w pierwszej części roku inwestorzy powinni przyzwyczaić się do wspomnianego poziomu.

kurs euro EURPLN 15.10.2019
Kurs euro osunie się do 4,27 zł czy ustabilizuje pod 4,30 zł? EURPLN D1

Frank chwilowo narusza 3,90 zł. CHFPLN utrzymuje się nad lokalnym wsparciem

We wtorek także kurs franka próbował pogłębiać minima, tymczasowo osuwając się pod poziom 3,90 zł. Ten jednak utrzymuje cenę w ryzach od zeszłego tygodnia, na wysokości poziomów z ostatniego tygodnia lipca. Presja podażowa na CHFPLN jest jednak bardzo silna i prędzej czy później lokalna bariera powinna zostać wybita, otwierając drogę do wsparć na 3,86 zł, a następnie na 3,84 zł. Odwróceniem scenariusza byłoby silniejsze odbicie od obecnej strefy popytu i powrót nad 3,94 zł, gdzie wypadają dołki wrześniowe.

kurs franka CHFPLN 15.10.2019
Kurs franka zatrzymał się na 3,90 zł. CHFPLN D1

Kurs funta odrzucał dołki i we wtorek ponownie rośnie

GBPPLN w poniedziałek osuwał się o kilka groszy, jednak przed końcem sesji zerował większość spadków, rysując świecę z bardzo długim dolnym knotem. To wyraźne odrzucenie spadków przez kupujących przynosi niemal natychmiastową reakcję wtorkową, gdzie kurs funta zyskuje 0,33% i powraca nad 4,92 zł.

kurs funta GBPPLN 15.10.2019
Kurs funta z dużą zmiennością przez nagłówki dotyczące Brexitu. GBPPLN D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here