wykres forex i kiursy walutW trakcie poniedziałkowej sesji kurs złotego umacniał się do większości głównych walorów rynku walutowego. Silnie traciło euro, oraz dolar. Poziom 5 złotych ponownie testował funt, a frank szwajcarski wracał na minima z zeszłego tygodnia. Sprawdź jak będą kształtowały się kursy walut we wtorek, 19 marca 2019 roku.


Złoty nadal mocny we wtorek? Jak zachowa się kurs euro, dolara i funta?

W poniedziałek osuwał się między innymi kurs euro do złotego (EUR/PLN) tracąc ponad 0,2% i wracając wyraźnie pod pułap 4,30. Po niemal dwóch tygodniach balansowania na granicy okrągłego poziomu jest to sygnał sugerujący, możliwość dalszej deprecjacji, między innymi w kierunku 4,27. We wtorek istnieje więc szansa kontynuacji ruchów z początku tygodnia:

kurs euro do złotego 19 marca
Kurs euro tracił silnie do złotego w poniedziałek. Źródło: Tradingview.com

W tym samym czasie kurs dolara (USD/PLN) spadał poniżej poziomu 3,79 zł, odsuwając się również od istotnego oporu i testując poziomy obserwowane ostatni raz na początku miesiąca. Zwiększa to szansę ponownego podejścia w okolice 3,73 zł, gdzie przebiegają tegoroczne minima. Silne spadki realizował również kurs funta szterlinga tracący niemal 0,8% i testujący w kluczowym momenci3e sesji okrągły poziom 5 złotych. Część spadków została co prawda odrzucona, jednak nadal jest to jedno z najsilniejszych umocnień złotówki od tygodnia. Kurs franka (CHF/PLN) testował 3,78 zł, poziom, który trzyma spadki w ryzach nieprzerwanie od początku bieżącego miesiąca. Deprecjacja o 0,24% sugeruje, że kolejne dni handlowe tego tygodnia również przyniosą ze sobą kontynuację umocnienia złotego.

Wtorkowe wydarzenia makroekonomiczne – uwaga na kurs funta, euro i dolara australijskiego

W trakcie sesji wtorkowej, 19 marca 2019 roku, pojawi się spora liczba danych makroekonomicznych, mogących bezpośrednio przełożyć się na notowania głównych walut. Pierwszą okazją do silniejszych ruchów kursu dolara australijskiego (AUD) będzie godzina 01:30 czasu polskiego i publikacja protokołu z posiedzenia Banku Rezerw Australii. Kolejne pojawią się o godzinie 10:30 i będą dotyczyć rynku pracy w UK (uwaga na kurs funta), następnie o 11:00 Niemcy opublikują indeksy ZEW dotyczące nastrojów ekonomicznych (reagować może kurs euro):

kalendarz makro 19 marca
Wydarzenia makroekonomiczne podczas sesji wtorkowej, 19 marca. Źródło: pl.investing.com

Wieczorem natomiast kolejna runda głosowań w brytyjskim parlamencie odnośnie Brexitu. Po raz kolejny szczególną ostrożność warto zachować w przypadku GBP, który może charakteryzować się wzmożoną zmiennością.

Niewątpliwie najważniejsze wydarzenia tygodnia skrywa w sobie sesja środowa, właśnie wtedy bowiem rynek pozna decyzję Rezerwy Federalnej odnośnie stóp procentowych i nowe prognozy banku centralnego. Inwestorzy spodziewają się gołębiej retoryki, która może odbić się negatywnie na kursie dolara – z drugiej jednak strony, scenariusz ten został już po części zdyskontowany przez rynki.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here