stos polskich złotych, z pięciozłotówką z przoduNa początku nowego tygodnia złotówka umacnia się do większości głównych konkurentów na rynku walutowym. Kursy walut kształtują się 18 marca 2019 roku następująco: za euro płacimy 4,2991, dolar kosztuje 3,7910, funt 5,0402, a frank szwajcarski 3,7854. Sprawdź jak będzie się rozwijała sytuacja PLN w poniedziałek.


Kurs euro rozpoczyna tydzień poniżej 4,30 zł, EUR/PLN nadal stabilnie

Nowy tydzień nie przynosi ze sobą dużych zmian jeżeli chodzi o notowania EUR/PLN. Europejska waluta nadal porusza się w okolicach okrągłego poziomu 4,30 i niewiele wskazuje, żeby sytuacja uległa zmianie. Co prawda poniedziałkowa sesja otwiera się pod istotnym oporem, odrzucając wyższe poziomy (górnego ograniczenia konsolidacji), jednak analitycy są zgodni – kurs euro powinien nadal konsolidować, na co wskazuje między innymi układ średnich ruchomych na wykresie.

kurs euro 18 marca 2019
Kurs euro trzyma się 4,30 zł. Źródło: Tradingview.com

W stosunku do dolara amerykańskiego euro natomiast zyskuje i porusza się tuż pod pułapem 1,1350, gdzie przebiega 50-okresowa średnia wykładnicza. Poziom w przeszłości stanowił istotne oparcie dla ceny, dlatego jego wybicie pozwoliłoby kontynuować wzrosty.

USD/PLN traci w poniedziałek, notowania na 3,79 zł

Pozostają w temacie kursu dolara, to ten w stosunku do złotego traci w poniedziałek, otwierając się pod oporem 3,80 zł i wybijając 50 EMA. Spadki wynoszą w poniedziałkowe przedpołudnie około 0,2%, w efekcie czego USD/PLN testuje poziomy przy 3,79 zł. Silniejsza deprecjacja mogłaby zesłać cenę w okolice 3,73 zł, gdzie przebiega dolne ograniczenie konsolidacji oraz minima z bieżącego roku.

kurs dolara 18 marca 2019
Kurs dolara zaczyna nowy tydzień od spadków. Źródło: Tradingview.com

Kurs dolara odwróci spadkowe tendencje jedynie w przypadku, gdyby udało mu się powrócić nad 3,80 zł (maksima z przełomu grudnia i stycznia). Wtedy otworzyłoby to ponownie drogę do górnego ograniczenia średnioterminowej konsolidacji w okolicach 3,84 zł.

Kurs funta delikatnie zawraca, GBP/PLN po 5,07 zł

W poniedziałek złoty zyskuje również do funta, notowania otwierały jednak nowy tydzień w okolicach lokalnych szczytów, które udało się rozrysować w związku z głosowaniami w sprawie Brexitu. W tym tygodniu kolejna runda debat i decyzji w brytyjskiej Izbie Gmin, kurs funta jest więc nadal narażony na dodatkową zmienność.

kurs funta 18 marca 2019
Kurs funta konsoliduje na historycznych maksimach. Źródło: Tradingview.com

Dopiero zejście pod okrągły poziom 5 złotych i niżej pod 4,98 zł (maksima styczniowe) otworzą złotówce drogę do silniejszej korekty wobec GBP. Kurs funta będzie mógł liczyć jednak również na wsparcie 50 EMA, więc dopóki sprawa z Brexitem się nie wyklaruje, cena powinna konsolidować w obecnym, niespełna 10-groszowym zakresie.

CHF/PLN w konsolidacji, 3,78 zł lokalnym wsparciem

Kurs franka w szerokim ujęciu konsoliduje pomiędzy poziomami 3,73 zł oraz 3,81 zł. W węższym, przesuwa się obecnie pomiędzy średnimi ruchomymi oddalonymi od siebie o kilka groszy. Dodatkowo wsparcie cenie zapewnia poziom 3,78 zł, który blokuje spadki od początku bieżącego miesiąca. Kurs franka co prawda otwiera tydzień poniżej 3,79 zł i CHF/PLN traci w poniedziałek 0,1%, to układ wykresu nadal potwierdza ruch boczny.

kurs franka 18 marca 2019
Kurs franka bez wyraźniejszego trendu. Źródło: Tradingview.com

Odwróceniem tej sytuacji będzie albo wybicie 3,78 oraz średniej 200 EMA i ruch w kierunku 3,74 zł, albo powrót nad 3,80 zł.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here