Naga MarketsNapisy EURUSD w tle wykresuKurs euro do dolara umocnił się podczas wczorajszej sesji i pokonał maksima z ubiegłego tygodnia. Na wzrost notowań EUR/USD zwrócili uwagę analitycy Danske Bank, podając w notatce przyczyny tych wzrostów, a także prognozę kursu na okres 1-3 miesięcy.

Według analityków Danske Banku, jednym z głównych powodów wczorajszego umocnienia euro były rosnące nadzieje na uniknięcie tzw. hard Brexitu. Kolejny powód to słowa prezesa FED, Jerome’a Powella, który powtórzył, że musi reagować na warunki ekonomiczne i finansowe.

EUR/USD po 1.15 w trzymiesięcznym okresie

“Prawdopodobieństwo opóźnienia terminu Brexitu i / lub umowy handlowej pozytywnie wpływa na euro (EUR) w krótkim terminie; Jeśli scenariusze te by się zrealizowały, byłyby znaczącym krokiem w kierunku zniesienia części ryzyka politycznego, które od dawna wpływało na wspólną walutę.”

“Na parze walutowej EUR/USD nadal celujemy w poziom 1.15, w okresie 1-3 miesięcy” – wynika z noty Danske Bank.

Poziom 1.1500 ostatni raz na parze walutowej EUR/USD widziany był pod koniec stycznia br. Wtedy też po odbiciu od tego poziomu, kurs osunął się dynamicznie do dołka w okolicach 1.1233.

Obecnie trwa próba odrobienia wcześniejszych strat. Jednakże zanim cena będzie w stanie dotrzeć do zakładanego przez Danske Bank poziomu, najpierw kupujący będą musieli się zmierzyć z jeszcze jednym oporem. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, na drodze wzrostom stanąć może linia trendu spadkowego biegnącą od tegorocznych maksimów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here