Naga MarketsNotowania euro w relacji do funta (EURGBP) rosną od 15 tygodni, kiedy w w maju nastąpiło dobicie od kluczowego poziomu 0,8490. Prze okres czerwca i lipca wspinaczka była dość powolna, jednakże dwa ostatnie tygodnie charakteryzują się wysokim momentum.

Silny wzrost zaprowadził w tym tygodniu kurs do kluczowego poziomu 0,9260 skupiającego maksima z roku 2016 oraz 2017. Jak widać na wykresie tygodniowym poniżej, poprzednie spotkania z tym poziomem kończyły się przynajmniej około 600-pipsowym spadkiem. Jednakże na razie nie widać żadnych oznak osłabienia trendu wzrostowego na interwale tygodniowym.

Nieco inaczej wygląda sytuacja na wykresie krótkoterminowym (4-godzinnym), gdzie pojawiła się dywergencja między rosnącymi szczytami cenowymi, a niższymi wskazaniami MACD. Potencjalne odbicie zapowiedzieć może także przełamanie wsparcia w postaci linii trendu biegnącej od dołka z sierpnia.

Najbliższa strefa popytu przy takim scenariuszu znajduje się w okolicach 0,8900. Natomiast po drodze mamy jeszcze lokalne wsparcia blisko 0,9710 oraz 0,9100.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych>>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here