Naga MarketsDolar kontynuuje osłabienie trzecią sesję z rzędu. Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Pozytywnie napawają wieści o negocjacjach z Iranem dotyczących programu atomowego
  • W ostatnich dniach pozytywnie wyróżnia się euro. Notowania EUR/USD połamały wczoraj opór przy 1,1834
  • Planowane jest kolejne wystąpienie prezydenta Bidena nt. programu infrastrukturalnego

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro i dolara (EUR/USD) – wyraźny ruch, PMI dodatkowym wsparciem?

Środowy handel zaczynamy z nieco mocniejszym dolarem, podobnie jak wczoraj. Z tym, że w wielu przypadkach jest to korekta jego osłabienia, które pojawiło się wczoraj po południu w ślad za utrzymaniem wysokich poziomów indeksów na Wall Street, oraz dalszych spadków rentowności amerykańskich obligacji. Te, dla papierów 10-letnich są dzisiaj na poziomie 1,64 proc. oddalając się od przełamanych wczoraj 1,70 proc.

W przestrzeni około rynkowej nie pojawiły się nowe informacje, chociaż pozytywnie napawają wieści o negocjacjach z Iranem dotyczących programu atomowego, chociaż Biały Dom na razie ostrożnie wypowiada się o perspektywach dalszych ruchów wobec Teheranu – powiedział analityk BOŚ.

W ostatnich dniach pozytywnie wyróżnia się euro. Notowania EUR/USD połamały wczoraj opór przy 1,1834 potwierdzając tym samym średnioterminową zmianę na tym rynku. Wygląda na to, że rynek szybko wymazuje wcześniejszy nadmierny pesymizm, który jak pokazały ostatnie dane makro (w tym wczorajszy Sentix) nie był do końca uzasadniony.

Gorzej wypada GBP/USD, który w godzinach porannych testował nawet okolice 1,3771. Nowych informacji wokół funta jednak nie ma, tym samym być może bardziej należy to wiązać z mocnym ruchem na EUR/GBP, który przypominał nieco short squeeze – dodał.

Środa to dzień z indeksami PMI/ISM dla usług. Poza tym poznamy zapiski z marcowego posiedzenia FED, a także planowane jest kolejne wystąpienie prezydenta Bidena nt. programu infrastrukturalnego.

Ostatnie dni przynoszą wyraźne umocnienie wspólnej waluty. I nie jest to tylko domena EUR/USD, wczoraj silny ruch widać było na EUR/GBP, co przy braku innych informacji wpłynęło na pozycję funta. Wracając do EUR/USD to z impetem został wybity poziom oporu przy 1,1834, co jest potwierdzeniem rozpoczęcia wyraźniejszej korekty całego impulsu z I kwartału. Kluczowy poziom, który warto teraz zapamiętać to okolice 1,1951 będące dołkiem z początku lutego – podsumował.

Zobacz również inne audycje:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs zł | mercator cena akcji | orlen akcje forum | kursy funta |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here