Naga MarketsEuro coraz bliżej poziomu 1,20. Kurs EUR/USD najwyżej od wrześniaPara walutowa EUR/USD notuje w poniedziałek piąty dzień serii bez strat, zbliżając się coraz wyraźniej do psychologicznego oporu 1,20 USD, testując jednocześnie najwyższe poziomy od początku września 2020 roku, zauważa Marcin Kiepas, główny analityk Tickmill. W poniedziałkowym „Pulsie Rynku” przygląda się kondycji eurodolara oraz najważniejszym wydarzeniom makroekonomicznym, które czekają inwestorów na początku tygodnia i miesiąca.

  • Kurs euro próbuje naruszać górne ograniczenie trwającej od lipca konsolidacji
  • Para walutowa EUR/USD rośnie w listopadzie o niemal 3%, co jest drugim najlepszym wynikiem w tym roku
  • W pierwszym tygodniu grudnia dla eurodolara najistotniejsze będą dane piątkowe dotyczące kondycji amerykańskiego rynku pracy

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro w kierunku tegorocznych maksimów. Czy dolar będzie nadal tracił?

W tym roku EUR/USD tylko jednokrotnie naruszał poziom 1,20 USD, co miało miejsce 1 września. Po nieudanej próbie wybicia strefy, kurs euro mocniej korygował w kierunku dolnego ograniczenia kilkumiesięcznej konsolidacji na wysokości 1,16 USD. Obecnie notowania ponownie podchodzą w okolice psychologicznego oporu, a inwestorzy zastanawiają się, czy tym razem uda się go pokonać.

Kurs w ubiegłym tygodniu wybił powyżej strefy oporu i w tym momencie kieruje się do poziomu 1,20-1,2011, gdzie przebiegają maksima sprzed niemal 3 miesięcy, czyli z początku września. Wszystko wskazuje na to, że nawet dziś ta bariera może zostać naruszona. Ostatecznie trzeba liczyć się z tym, że w dłuższym okresie rynek pójdzie wyżej, w kierunku 1,25, gdzie przebiegają maksima z lutego 2018 roku – komentował Marcin Kiepas.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs dolara (USD/PLN) wynosi 3,7389PLN. Złoty zyskał, zaś dolar tracił
Następny artykułNotowania euro (EUR/USD) naruszyły 1,1980. Sytuacja GBP/USD
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here