Naga MarketsEuro będzie wspierane gospodarczą odbudową w Europie, twierdzi MUFGKurs euro do dolara konsekwentnie piął się do góry przez cały kwiecień, po tym jak pod koniec marca wyznaczył 5-miesięczne minima tuż powyżej 1,17 dol. Łączny zakres zwyżki w kwietniu to około 3%. Analitycy Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) przedstawili swoje spojrzenia na istotne czynniki na rynku Forex, które wpływają i będą wpływać na zachowanie kursu EUR/USD.

  • Istotna jest przede wszystkim zmiana tendencji co do rentowności obligacji skarbowych Stanów Zjednoczonych, ale także europejskich
  • Fed oraz EBC raczej będą podtrzymywać swoje gołębie nastawienie jeszcze przez kolejne miesiące
  • Otwarcie europejskiej gospodarki ma nastąpić jeszcze w tym roku zdaniem MUFG

Euro: odwrócenie trendu w kwietniu

Kurs euro do dolara wraz z początkiem kwietnia odwrócił trend spadkowy i właściwie cały miesiąc zmierzał do góry, łącznie o około 3%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pojawiło się szereg czynników, które pomogły zainicjować ostatnie odwrócenie trendu na wzrostowy dla EUR/USD. Po pierwsze, USD już nie posiada wsparcia w postaci rosnącej rentowności amerykańskich obligacji. – stwierdzili analitycy MUFG. – Rentowność 10-latek USA spadła z peaku 1,77% osiągniętego na końcu marca. Straciła ona impet wzrostowy, nawet jeśli amerykańskie dane makroekonomiczne nadal zaskakują pozytywnie potwierdzając jeszcze bardziej solidną odbudowę wraz z ponownym otwarciem gospodarki i wydatkami wskutek czeków z pakietu stymulacji fiskalnej.

Euro będzie wspierane gospodarczą odbudową w Europie, twierdzi MUFG
Kurs EUR/USD. Źródło: tradingview.com

Gołębie nastawienie Fed do luzowania polityki pieniężnej może pomagać w osłabieniu presji na rentowności obligacji. Rozwój sytuacji potwierdza raczej naszą opinię, że jest za wcześnie, aby oczekiwać obrania przez dolara drogi w kierunku dłuższego odbicia w górę w oczekiwaniu na zmianę polityki monetarnej. – dodali eksperci z MUFG.

Plus500

Wraz z negatywnym wpływem spadku rentowności obligacji skarbowych USA, inwestorzy wracają do poszukiwania kolejnych szans inwestycyjnych na globalnych rynkach akcyjnych, jak twierdzą przedstawiciele MUFG. Optymizm na rynku wspiera poprawiająca się sytuacja gospodarcza i prognozy co do odbudowy gospodarek.

Chińska gospodarka wiedzie prym w gospodarczej odbudowie, a ze strony ustawodawców w Europie docierają pozytywne sygnały, że Stary Kontynent w końcu bierze się w garść, co pomogło zmniejszyć pesymizm co do perspektyw wzrostu gospodarczego. Wzrosło tempo szczepień w Niemczech oraz Hiszpanii, gdzie od liczba osób z pierwszą dawką szczepionki wzrosła o 50% w pierwszej połowie kwietnia. – zauważyli.

Zobacz również: Jak zbudować pasywny portfel ETF? Artur Wiśniewski w wykładzie na Invest Cuffs 2021

Czynniki te mają ich zdaniem spowodować możliwość otwarcia gospodarek strefy euro w drugiej części tego roku.

Rynek zaczyna oczekiwać, że EBC zmniejszy tempo luzowania ilościowego w III kw. 2021 r. co w połączeniu z poprawą perspektyw gospodarczych pomaga wybić rentowność europejskich obligacji oraz euro. – dodali analitycy MUFG.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotówki | dolar notowania | bitcoin giełda wykres | złoty kurs | kurs eur |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here