Naga MarketsKurs euro do złotego (EUR/PLN) od dłuższego czasu utrzymuje się w szerokiej konsolidacji. Właściwie od sierpnia 2018 roku kurs euro porusza się w zakresie 4,26 – 4,34 zł. W ubiegłym tygodniu mogliśmy obserwować próbę ataku na dolne ograniczenie ruchu bocznego, jednak cena bardzo szybko odbiła, wracając do okolic 4,28 zł. Czy euro wkrótce będzie tańsze?


W stosunku do euro, perspektywy polskiego złotego według analityków nie są ciekawe. Prognozują oni jednak spadek notowań dolara i franka szwajcarskiego. Na początku roku mogliśmy przeczytać, że w 2019 nie można oczekiwać umocnienia złotego. Analitycy zakładali, że kurs euro do polskiego złotego będzie balansował w okolicach 4,29 zł. Po pierwszym miesiącu nowego roku zmienili jednak swoje prognozy. W tej chwili mediana analityków wg serwisu Bloomberg mówi o nieznacznym umocnieniu polskiej waluty. Według prognozy euro ma kosztować 4,27 zł na koniec września 2019 roku, a w grudniu cena ma dotrzeć do poziomu 4,25 zł. Najlepszy scenariusz dla PLN przewidują analitycy Raiffeisen Bank, którzy oczekują nawet poziomu 4,10 zł. Nomura i ABN Amro oczekują 4,15 zł za jedno euro w grudniu 2019 roku. Pesymistyczny scenariusz dla polskiej waluty przewidują w dalszym ciągu Rabobanku (4,48 zł za euro na koniec grudnia), Bayerische Landesbanku (4,42 zł) oraz Banku Julius Baer (4,42 zł).

Zobacz także: Polski złoty traci – analiza USD/PLN, EUR/PLN, GBP/PLN

Sytuacja techniczna na wykresie

W ubiegłym tygodniu na parze EUR/PLN mogliśmy obserwować nieudaną próbę wybicia dołem z trwającej już prawie pół roku konsolidacji. Pierwsze wsparcie znajduje się przy kursie 4,2650 zł, jednak tak naprawdę, dopiero wybicie dołem poziomu 4,2460 zł da wiarygodny sygnał do większych spadków. Obrona wsparcia w piątek świadczy o istotności wsparcia. Pamiętajmy jednak, że każdy kolejny test poziomu, będzie go osłabiał i ryzyko wybicia dołem będzie rosło.

Wykres euro do złotego

PRZEfajneCENY! Płatne wersje biletów na Invest Cuffs 2020 teraz 20% taniej! Tylko z kodem BLACKWEEK


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here