Naga MarketsNotowania pary walutowej EURNZD przełamały w ubiegłym tygodniu wsparcie kanału wzrostowego, który biegnie od tegorocznych minimów. Po wybiciu na wykresie dziennym i ustanowieniu nowego dołka, notowania zmagają się z horyzontalnym poziomem 1.6620.

Sytuacja techniczna jest tu nieco podobna do opisywanej wcześniej na USDCHF, gdzie wybita została linia trendu, a następnie kurs ugrzązł w konsolidacji. Jak widać na wykresie 1-godzinnym, euro zyskiwało podczas ostatniej godziny po odbiciu od 1.6620.

Za wzrost ten mogą odpowiadać pogłoski z EBC, bowiem główny ekonomista banku (Praet) spodziewa się, że inflacja osiągnie w średnim terminie poziom tuż poniżej 2%. Może się to wiązać z rozpoczęciem ograniczania skupu aktywów (QE), co potencjalnie przełoży się na umocnienie wspólnej waluty.

Najbliższym celem dla wzrostów jest teraz obszar oporu w obrębie 1.6762. Jego pokonanie może otworzyć drogę do kolejnej strefy obrony blisko 1.6940. Alternatywnie, powrót do spadków po skutecznym wybiciu 1.6620 da potencjał do ruchu w kierunku wsparcia na 1.6350.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here