Naga MarketsNZDUSD – poprzednia analiza (https://comparic.pl/nzdusd-3-powody-wzrostow/) okazała sie dość trafna, ale na jej spełnienie musieliśmy trochę poczekać i nic w tym dziwnego – rozpatrujemy sytuację na wykresach dziennych stąd i czas realizacji jest odpowiednio dłuższy. Para wybiła z Inside Bara górą i dotarła do linii trendu (ukośna czerwona linia) pokonując do dzisiaj ok. 150pipsów.

Chwilowo trzeba poczekać na dalszy rozwój sytuacji… poziom 0,6960-50 wydaje sie atrakcyjny do ponownego wejścia w Buy.

NZDUSD H4

EURNZD – tu sytuacja staje sie co raz bardziej klarowna. Para rośnie od pierwszych dni lutego br. Od lipca kurs porusza sie w kanale wzrostowym dość dokładnie respektując jego dolne i górne ograniczenia. W miniony wtorek cena opuściła kanał przełamując jego linie wsparcia, którą dzisiaj od dołu przetestowała (1,6960).

EURNZD Daily

Dodatkowo na wykresie H4 możemy doszukać sie formacji RGR. Pomimo, że nie jest ona “perfekcyjna”, bo mamy dwa “lewe” ramiona to jednak możemy uznać, że RGR został zakończony i cena pokonała już linię szyi.

EURNZD H4

Gdyby scenariusz spadkowy miał sie zrealizować to zakres spadków może osiągnąć wysokość formacji RGR czyli około 380 pipsów.

Po drodze para będzie miała do pokonania poziom wsparcia 1,6670, gdzie bardzo prawdopodobne jest pojawienie sie korekty wzrostowej.

Bardzo interesujący jest też poziom 1,6236 – 1,6100 (kolor szary) gdzie znajduje się mocna strefa wymiany – która juz 3 razy stanowiła wsparcie i 2 razy opór. Jednak aby cena dotarła do tej strefy para musiałaby pokonać dystans 630 pipsów.

EURNZD Weekly

Autor: DargoConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here