Naga MarketsDziś w nocy poznaliśmy decyzję Banku Rezerw Nowej Zelandii odnośnie stóp procentowych i polityki pieniężnej. Jak się okazało, RBNZ pozostawił stopę OCR na poziomie 1,00%, wbrew prognozom rynkowym zakładającym jej obniżenie do poziomu 0,75%. Kurs dolara nowozelandzkiego zareagował silnym umocnieniem na te rewelacje.

Dotychczas na parze walutowej EURNZD obserwowaliśmy jak notowania unoszą się ponad osłabionym wsparciem w obrębie 1,7296. Umocnienie dolara nowozelandzkiego podczas dzisiejszej sesji wydaje się zapewniać rozstrzygnięcie, co do ruchu kierunkowego na tej parze.

Jeśli zamknięcie sesji będzie miało miejsce pod omówionym wyżej obszarem wsparcia, sprzedający otworzą sobie drogę do okrągłego poziomu 1,7000. Nieco wyżej znajduje się natomiast potencjalne, dolne ograniczenie kanału, które również mogłoby przyciągnąć kupujących.

Alternatywnie, powrót ponad strefę wsparcia przy 1,7296 na zamknięciach dnia kwestionowałby przejęcie kontroli przez sprzedających. Wtedy też ponownie odsłonięty zostałby opór w okolicach 1,7614.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych>>

Wykres dzienny pary walutowej EURNZD - 13.11.2019 r.
Wykres dzienny pary walutowej EURNZD – 13.11.2019 r.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here