Naga Markets webinar


W poprzedniej analizie tej pary z 15 maja pisałem, że na wykresie Daily zauważymy, że para porusza się w kanale wzrostowym o niewielkim nachyleniu i zasięgu 550pipsów.
Na wykresie H4 tworzyła się wtedy dywergencja pomiędzy oscylatorem MACD a ceną co według założeń strategii PA+MACD zapowiadało spadki. Zakładany scenariusz się sprawdził, a cena dotarła do linii trendu wzrostowego poprowadzonej przez minima z 13.04 i 09.05.
Aktualnie ta linia trendu już została pokonana i spadki są kontynuowane.

EURNZD Daily – cena nadal porusza się wewnątrz kanału wzrostowego ale podąża w kierunku wsparcia kanału

Na wykresie H4 (poniżej) widzimy, że cena znajduje się na ważnym poziomie 1.6970, który kilkakrotnie wcześniej służył jako wsparcie.
Dodatkowo możemy wyróżnić formację RGR, a wspomniany poziom jest aktualnie linią szyi tej formacji. Warto obserwować w najbliższym czasie zachowanie ceny przy tym poziomie, gdyż jego skuteczne pokonanie może doprowadzić do dalszych spadków, a wtedy najbliższym celem podaży będzie  1.6900 i w dalszej kolejności wsparcie kanału wzrostowego, o którym wspomniałem na początku (skośna czerwona linia)
Jeśli RGR nie zrealizuje się i cena nie pokona linii szyi możemy spodziewać się powrotu do wzrostów i przebitej wcześniej linii trendu wzrostowego (przerywana czerwona).

EURNZD H4 – formacja RGR może zwiastować spadki. Warto jednak poczekać na skuteczne przebicie linii szyi.


Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here