Naga MarketsW poprzedniej analizie tej pary z 15 maja pisałem, że na wykresie Daily zauważymy, że para porusza się w kanale wzrostowym o niewielkim nachyleniu i zasięgu 550pipsów.
Na wykresie H4 tworzyła się wtedy dywergencja pomiędzy oscylatorem MACD a ceną co według założeń strategii PA+MACD zapowiadało spadki. Zakładany scenariusz się sprawdził, a cena dotarła do linii trendu wzrostowego poprowadzonej przez minima z 13.04 i 09.05.
Aktualnie ta linia trendu już została pokonana i spadki są kontynuowane.

EURNZD Daily – cena nadal porusza się wewnątrz kanału wzrostowego ale podąża w kierunku wsparcia kanału

Na wykresie H4 (poniżej) widzimy, że cena znajduje się na ważnym poziomie 1.6970, który kilkakrotnie wcześniej służył jako wsparcie.
Dodatkowo możemy wyróżnić formację RGR, a wspomniany poziom jest aktualnie linią szyi tej formacji. Warto obserwować w najbliższym czasie zachowanie ceny przy tym poziomie, gdyż jego skuteczne pokonanie może doprowadzić do dalszych spadków, a wtedy najbliższym celem podaży będzie  1.6900 i w dalszej kolejności wsparcie kanału wzrostowego, o którym wspomniałem na początku (skośna czerwona linia)
Jeśli RGR nie zrealizuje się i cena nie pokona linii szyi możemy spodziewać się powrotu do wzrostów i przebitej wcześniej linii trendu wzrostowego (przerywana czerwona).

EURNZD H4 – formacja RGR może zwiastować spadki. Warto jednak poczekać na skuteczne przebicie linii szyi.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here