Naga MarketsCiekawa sytuacja wytworzyła się na wykresie EURNZD. Wczorajsza (18.06) świeca dzienna utworzyła formacje Objęcia Bessy, obejmując swoim zakresem 4 poprzednie świece dzienne. Jest to już kolejna taka formacja w ciągu tygodnia, opis jak się wtedy rozwinęła sytuacja jest w weekendowym podsumowaniu. Wydaje się, że OB tym razem ma szansę okazać się bardziej skuteczna od poprzedniej, gdyż wtedy spadki ograniczyły się zaledwie do 70p.

EURNZD Daily – kolejne objecie bessy na “szczycie”

Aktualnie sytuacja wydaje się być dość klarowna, prawdopodobieństwo dalszych spadków bardzo duże, gdyż powstaniu tej formacji towarzyszy pojawienie się dywergencji spadkowej na MACD co tworzy konfluencję sygnałów i jest mocnym wsparciem dla scenariusza spadkowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
EURNZD H4 – najbliższy poziom S/R 1.7040 może być celem podaży

Przechodząc do wykresu H4, możemy wstępnie oszacować zakres ruchu ceny w najbliższych sesjach. Jeśli sprawdzi się scenariusz spadkowy, celem dla podaży może być najbliższy poziom S/R ( wsparcia/oporu) 1.7040. Poziomem powyżej którego należałoby umieścić SL to połowa formacji OB – 1.7215 gdzie znajduje się lokalny poziom S/R.


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here