Naga MarketsEURJPY zmiana sentymentu, para podejmuje próbę przełamania linii trenduPara walutowa EURJPY po raz drugi podejmuje próbę przełamania linii trendu. Za pierwszym razem było to w połowie czerwca, kiedy notowania przełamały dołki 132.60 i zatrzymały się dwie figury niżej. Kolejne białe świece były naturalną konsekwencją tego ruchu, czyli wspólna waluta europejska powróciła do dawnego wsparcia, aby zamienić go w opór. Sugeruje to, że zmienia się sentyment do tego instrumentu.

EUR/JPY: popyt skupił się na wsparciu 130.50

Na wykresie odnotowałem trzy ostanie korekty, których długość to 240 pipsów. Bieżące spadki mają już ponad 400 pipsów, co jednoznacznie wskazuje na rosnącą siłę podaży.wykres EURJPY
wykres EURJPY

Widać to także na oscylatorach, które od kilku dni częściej przebywają w strefie wyprzedania niż wykupienia.

Trendowy Bollinger skierował się już na południe. Teraz cena znajduje się w dolnej połowie tego wskaźnika, co jest charakterystyczne dla trendu spadkowego. Warto przypomnieć, że środkowa linia tego narzędzia potrafi być miejscem, gdzie kończą się korekty. Szczególnie wtedy, gdyż dynamika wzrostów lub spadków jest duża. Widać to zresztą po dwóch ostatnich lokalnych szczytach, które idealnie zostały potwierdzone przez środkową przerywaną linię.

Teraz popyt skupił się na wsparciu 130.50, które po raz drugi jest areną walki obu sił rynkowych. Podobną funkcję będzie pełniła linia znajdująca się na poziomie 128.30.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lub akcje | notowania cd projekt | bitcoin system | lotos akcję | livechat akcje | kurs euro notowania | akcje intercars |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here