Naga MarketsSzersze spojrzenie na parę walutową EURJPY prezentowałem ostatnio 5-go czerwca, kiedy ta zmierzała do obszaru oporu zlokalizowanego ponad poziomem 129.00. Byki zaprowadziły kurs aż ponad 130.00, jednakże notowania wciąż znajdują się pod linią trendu biegnącą od tegorocznych maksimów, co sprawia, że nastawienie nadal pozostaje niedźwiedzie.

W krótszej perspektywie, notowania osuwają się od ubiegłotygodniowych maksimów, co pozwoliło na wyznaczenie linii trendu spadkowego, a także lokalnych poziomów S/R. Jak widać na poniższym wykresie 1-godzinnym, sprzedającym udało się wczoraj pokonać lokalnego wsparcie blisko 127.70, a dziś cena wróciła do tego poziomu, który dodatkowo zbiega się ze wspomnianą linią trendu.

Jeśli zatem dynamika spadków ma zostać utrzymana, obszar konfluencji, gdzie poziom horyzontalny zbiega się z linią trendu, powinien być respektowany. W przypadku realizacji tego scenariusza, kurs po ustanowieniu nowych minimów w tym tygodniu, może dalej kierować się do kluczowej strefy wsparcia blisko 125.80.

W przeciwnym razie, po przełamaniu konfluencji oporu, strona popytowa może dalej zaprowadzić notowania do strefy przy 128.50, która obejmuje maksima z piątku oraz poniedziałku.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 20.06.2018
Następny artykułKomentarz walutowy – dolar znów powyżej 3,70
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here