Naga MarketsNa skutek trwających od grudnia 2014 roku spadków para walutowa EURJPY dotarła w okolice poziomu 111.00 zbiegającego się z mierzeniem 70.7% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów, gdzie pojawiła się reakcja popytowa. Warto zaznaczyć, że mimo iż poziom ten został pokonany już w grudniu 2012 roku, to był to dopiero jego pierwszy re-test. Od tego czasu ponownie obserwujemy wzrosty. Na uwagę zasługuje jednak fakt, że rynek pokonał niezwykle istotny opór 127.40 co może przemawiać za kontynuacją tej tendencji w dłuższym horyzoncie czasowym.

EURJPY Weekly

Spoglądając na wykres 4-godzinowy zauważymy, że po pokonaniu rynek szybko przetestował i odrzucił wspomniany poziom 127.40 jako wsparcie po czym niemal od miesiąca poruszał się w konsolidacji, z której dopiero w dniu dzisiejszym wybiliśmy górą. Jest to wybicie zgodne z kierunkiem wcześniejszego trendu i jeżeli tylko w najbliższym czasie doszłoby do re-testu i odrzucenia górnego ograniczenia tej konsolidacji, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów.

EURJPY H4

Obecną sytuację na tym instrumencie warto śledzić na wykresie H1 gdzie zauważymy, że wsparcie to zbiega się precyzyjnie z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego.

By wykorzystać analizę i zainwestować już teraz sprawdź ofertę Brokera HotForex

EURJPY H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykuł​Czy czeka nas korekta na rynku akcji?
Następny artykułGCM Prime prosi klientów o zamknięcie pozycji i wypłatę środków
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here